به روز شده: 8 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 71638
زمان انتشار: دوشنبه 20 اسفند 1397 - 13:46:00

نهاد حقوقی بین المللی تعرض به زنان زندانی در امارات را محکوم کرد

 نهاد حقوقی بین المللی تعرض به زنان زندانی در امارات را محکوم کرد
حقوق بشر  > جهان  - نهاد بین المللی 'عدالت و حقوق بشر' با اعلام این که وضعیت زندانیان در امارات را رصد می کند، نقض حقوق زنان زندانی و تعرض به آنان را محکوم کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای این نهاد حقوقی که زیر نظر سازمان ملل فعالیت می کند، فعالان حقوقی بازداشت شده در امارات، به ویژه زنان فعال در این کشور در زندان های امارات شکنجه می شوند و حتی از حقوق اولیه خود نیز محروم هستند.
به نوشته تارنمای نهاد بین المللی عدالت و حقوق بشر، «علیا عبدالنور» در میان زنانی است که به علت شکنجه و بد رفتاری ماموران زندان با وی، اوضاع وخیمی را پشت سر می گذارد و نهادهای حقوقی بین المللی چندین مرتبه خواستار آزادی وی شده اند.
در ادامه این مطلب آمده است: با توجه به پیشرفت بیماری عبدالنور، وی آخرین لحظات زندگی خود را سپری می کند و خانواده اش از مقامات اماراتی خواسته اند که به وی اجازه دهند تا آخرین لحظات زندگی اش را با خانواده خود بگذراند، اما مقامات امارات تاکنون در این باره واکنشی نشان نداده اند.
پیشتر نیز کارشناسان سازمان ملل با محکوم کردن نقض حقوق زندانیان در کشور امارات خواستار آزادی فوری علیا عبدالنور شده بودند.
به گفته کارشناسان این نهاد حقوقی، اخیرا و با کشف فایل های صوتی که به بیرون درز کرد، مشخص شد که شکنجه گران اماراتی با بدرفتاری و هتک حرمت علیه زنان زندانی در این کشور آنان را مجبور به امضای اعترافات جعلی و غیرواقعی می کنند.
از سوی دیگر زنان خارجی نیز که اغلب به عنوان خدمت کار در این کشور کار می کنند، با انواع بدرفتاری ها و آزار و اذیت ها مواجه هستند.
در همین راستا 'تینا جاویانین' زن فلیپینی الاصلی که در مارس 2018 (اسفند - فروردین 97) به همراه شیخ 'لطیفه بنت محمد بن آل راشد مکتوم' شاهزاده امارات در حال فرار از این کشور بودند از سوی ماموران ابوظبی بازداشت شدند.
این نهاد حقوقی نوشت: تینا در طول بازداشت تحت شدیدترین آزار و اذیت ها قرار گرفت و از جانب ماموران شکنجه گر امارات تهدید به قتل شد.
نهاد حقوقی عدالت و حقوق بشر با ابراز نگرانی در این باره افزود: این زنان از روی ناچاری و برای فرار از کتک، آزار، اذیت و شکنجه، فرار را بر ماندن و شکنجه شدن ترجیح می دهند.
هم چنین شیخ لطیفه شاهزاده اماراتی که تلاش کرد سال گذشته از امارات فرار کند با لابی اماراتی ها با دیگر کشورها در آب های بین المللی دستگیر شد و پس از آن به زندان یا به تعبیر بهتر شکنجه گاه های امارات منتقل شد.
روزنامه 'نیویورک تایمز' نیز به تازگی گزارشی در این باره منتشر کرد و نوشت که زنان در جهان عرب با محدودیت های بسیاری رو به رو هستند و نمی توانند بدون اذن ولی امر خود ازدواج کنند.
این روزنامه افزود: عربستان و امارات در ابن خصوص سردمدار نقض حقوق بشر زنان در میان کشورهای عربی هستند و همواره به علت پرونده های سیاه خود در این خصوص، در معرض انتقادات کشورها و نهادهای بین المللی قرار دارند.
پیشتر نیز نهاد حقوق بشری 'الکرامه' ( مستقر در ژنو ) که یک نهاد مستقل سوئیسی است با اشاره به شکنجه 200 اماراتی در زندان های این کشور اعلام کرده بود که جامعه و حقوق مدنی و آزادی بیان در امارات معنا ندارد.

کلید واژه: امارات
کد مطلب: 71638
زمان انتشار: دوشنبه 20 اسفند 1397 - 13:46:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد