به روز شده: 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 71711
زمان انتشار: شنبه 25 اسفند 1397 - 13:33:02

توصیه روسیه به آمریکا: بروید مشکلات حقوق بشری خودتان را حل کنید

توصیه روسیه به آمریکا: بروید مشکلات حقوق بشری خودتان را حل کنید
حقوق بشر  > جهان  - وزارت امور خارجه روسیه در بیانیه ای ضمن انتقاد از آمریکا به دلیل انتشار گزارش سالانه حقوق بشر درجهان به مقامات این کشور توصیه کرد به جای مداخله در امور داخلی دیگر کشورها سعی در برطرف کردن مشکلات حقوق بشری در ایالات متحده داشته باشند.


به گزارش روز شنبه ایرنا، در بیانیه وزارت خارجه روسیه آمده است: آمریکا خود گرفتار مشکلاتی همچون نژادپرستی، تبعیض حقوق مهاجران، گسترش ایده های دگرستیزی و تقویت سازمان های افراط گرا و محدودیت حقوق آزادی های فردی به بهانه مبارزه با تروریسم است که هر کدام از آنها به تنهایی حقوق بشر در این کشور را نقض می کند.
روسیه در بیانیه خود به آمریکا توصیه کرده است که بجای پرداختن به وضعیت حقوق بشر در دیگر کشورها، بهتر است به نواقص و مشکلات حقوق بشری در این کشور بپردازد و برای رفع آنها تلاش کند.
در ادامه این بیانیه آمده است: در گزارش حقوق بشری آمریکا لحن حاکمانه و نادیده گرفتن کامل مفهوم حق حاکمیت و عدم مداخله در امور داخلی کشورهای دیگر به عنوان یکی از اصول منشور ملل متحد کاملا مشهود است.
وزارت خارجه روسیه خاطرنشان کرده است: گزارش حقوق بشر آمریکا یک بار دیگر این واقعیت را نشان می دهد که موضع دولت آمریکا در عرصه حقوق بشر بر بکارگیری آشکار استانداردهای دوگانه استوار است تا از این طریق منافع این کشور تامین شود.
در بیانیه آمده است: آمریکا تنها کشور قدرتمند در جهان است که همچنان به خیال پردازی در مورد منحصر بفرد بودن خود ادامه می دهد و مدعی است که حق دارد برای دیگر کشورها معیار تعیین کرده و نقش قاضی را برای دیگران بازی کند.
وزارت خارجه روسیه به اتهامات وارد شده به این کشور در گزارش حقوق بشری آمریکا نیز اشاره کرده و آورده است: درباره روسیه باز هم شاهد اتهامات تکراری هستیم که در گزارش های قبلی نیز دیده می شد و نشانگر رویکرد ضد روسی نگرانده چنین گزارش هایی است.
«آمریکا با استناد به اطلاعاتی که ازنظر این کشور مستند هستند سعی کرده است روسیه را به نقض دمکراسی، پیگیری قضایی مدافعان حقوق بشر و سازمان های اجتماعی متهم کند و مولفان گزارش سعی کرده اند روسیه را مسئول وضع کنونی حقوق بشر در اوکراین معرفی کنند.»
گفتنی است وزارت امور خارجه آمریکا هر ساله گزارشی سیاسی از وضعیت حقوق بشر در جهان منتشر می کند که در آن کشورهای مستقل و مخالف با دیدگاه های این کشور به باد انتقاد گرفته می شوند.

کد مطلب: 71711
زمان انتشار: شنبه 25 اسفند 1397 - 13:33:02
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد