به روز شده: 4 ساعت و 40 دقیقه قبل
کد مطلب: 71719
زمان انتشار: شنبه 25 اسفند 1397 - 15:27:44

رحمانی فضلی: انصافا هیچگاه در حوزه دادستان‌ها و قوه قضائیه مشکلی نداشته‌ایم

رحمانی فضلی: انصافا هیچگاه در حوزه دادستان‌ها و قوه قضائیه مشکلی نداشته‌ایم
حقوق شهروندی  - وزیر کشور با اشاره به اقدامات دادستانی‌ها در ایام نوروز، گفت: انصافا هیچگاه در حوزه دادستان‌ها و قوه قضائیه مشکلی نداشته‌ایم و دوستان در همه اموری که مورد نیاز ما بوده کمک کرده‌اند.

به گزارش میزان ، عبدالرضا رحمانی فضلی ظهر امروز در نشست مشترک اعضای شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور و کمیسیون ایمنی راه‌ها، گفت: برای رسیدگی به مسائل نقاط حادثه‌خیز در جاده‌ها باید سالی ۲-۳جلسه برگزار کرد و هر بار به یک موضوع مهم در این رابطه بپردازیم، برنامه‌هایی را مصوب کرده و برای اجرای‌شان پیگیری‌های لازم را صورت دهیم.

وی بابیان اینکه روند تصادفات در کشور رو به کاهش است، افزود: این روند با در نظر گرفتن افزایش اتومبیل و تعداد سفرها قابل مشاهده است.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: برای ما کشته شدن حتی یک نفر در تصادفات جاده‌ای، مسئولیت و تعهد آور است. لذا باید تلاش کنیم تا آنجایی که ممکن است این آمار را کاهش دهیم و این موضوع بسیار قابل اهمیت است.

رحمانی فضلی گفت: در این رابطه اگر همه دستگاه‌ها هماهنگ باشند و هم همکاری کنند و باتلاش‌های خود مردم را نیز پای کار بیاورند، حتما جواب می‌دهد. اگر مردم احساس کنند همه دستگاه‌ها برای آسایش آنها و انجام سفر مطمئن‌شان تلاش می‌کنند، یقیناً همکاری می‌کنند.

وی یادآورشد: باید یک سیستم تشویقی و تنبیهی در سطح ملی در نظر بگیریم و پس از پایان تعطیلات نوروزی از افراد و دستگاههایی که موجب کاهش تصادفات شدند ، تقدیر و تشکر کنیم چراکه این امر موجب ایجاد انگیزش می شود. همچنین در مواردی که تصادفات زیاد شده است، سیستم توبیخی و تنبیهی قراردهیم.

وزیر کشور با اشاره به اهمیت بحث هواشناسی در ایام نوروز بیان کرد: هواشناسی باید اطلاعات دقیق از وضعیت جوی به افرادی که در آستانه انجام سفرهای نوروزی هستند، بدهد و این اخبار از سوی صداوسیما و اپلیکیشن های مختلف در اختیار مردم فراربگیرد.

وی بابیان اینکه اطلاع رسانی در ایام عید از وظایف ذاتی صداوسیماست گفت: صداوسیما نباید برای این موضوع پولی دریافت کند زیرا این موضوع یک مسئله حاکمیتی است و در شرح وظایف این سازمان وجود دارد.

رحمانی فضلی تاکید کرد: همه دستگاههای مختلف نیز باید از تمام توان و ظرفیت اطلاع رسانی خود در این ایام استفاده کنند. صداوسیمای استانها نیز باید در این راستا همکاری کنند.

وی با اشاره به اقدامات دادستانی‌ها در ایام نوروز، گفت: انصافا هیچگاه در حوزه دادستان‌ها و قوه قضائیه مشکلی نداشته ایم و دوستان در همه اموری که مورد نیاز ما بوده کمک کرده‌اند.

وزیر کشور افزود: در فعالیت و همکاری استانداری‌ها در ایام عید نیز هیچ مشکی نداریم.

وی پیشنهاد کرد: در ایام عید، همه ظرفیت‌های ناجا در حوزه راهنمایی رانندگی پای کاربیاید. با متخلفان باید قوی برخورد کرد و می‌توان احکام موجود در این ایام را تشدید کرد. رحم کردن به کسانی‌که از قانون تخطی می‌کنند، ظلم و ستم به مردم محسوب می‌شود. ما حق نداریم حق الناس راببخشیم، باقانون شکنان نمی‌توان با عطوفت و مهربانی برخورد کرد.

رحمانی فضلی تصریح کرد: به خاطر حقوق مردم باید با کسانیکه متخلف اند و قانون رانادیده می گیرند، رحم نکنید این همان اقتدار پلیس و قانون است و باعث امنیت و آرامش مردم می شود. باتصادفات جاده ای خانواده های زیادی آسیب می بینند.

وزیرکشور اضافه کرد: اگر لازم است می توان در ایام عید سرعت تردد ماشینها را کاهش داد و در نقاط حادثه خیز این میزان را کمتر کرد. حتی می توان رانندگان پرتخلف را در این ایام ممنوع السفر کرد تا به جاده ها نروند زیراممکن است خطراتی راایجادکنند.

وی با تاکید بر نقش مهم استانداران و فرمانداران بیان کرد: استانداران و فرمانداران موظف اند وقت بگذارند و مسئله رانندگی راکنترل کنند و در محیط کار باشند و مسائل راکنترل کنند. شهرداری ها را نیز موظف می کنیم که شهر به شهر تقسیم کار کرده و نیروهایشان رامستقر کنند و در ایام عید به مردم خدمات رسانی کنند.

وزیرکشور با اشاره به افزایش ۷/۷ تصادفات در جاده های روستایی عنوان کرد: عمدتا عرض این جاده ها کم است و پلیس و علائم رانندگی کمتری در این جاده ها حضور دارد و این موجب افزایش میزان تصادفات شده است لذا باید در میان مدت برای رفع این آسیب فکری کنیم.

همچنین، عبدالرضا رحمانی‌فضلی در جمع خبرنگاران و در حاشیه نشست مشترک شورای عالی هماهنگی ترافیک شهر‌های کشور و کمیسیون ایمنی راه‌ها اظهار کرد: امروز جلسه‌ای مشترک میان شورای عالی ترافیک و کمیسیون ایمنی راه‌ها برگزار شد که در این جلسه وزیر راه و شهرسازی و همه دستگاه‌های مرتبط با این موضوع از جمله ناجا نیز حضور داشتند.

وی ادامه داد: دستگاه‌های مربوطه از یک ماه گذشته برنامه‌های خود را ابلاغ کرده بودند و پیگیر هستند و این جلسه که برگزار شد مروری بر برنامه‌ها و اقدامات بود که اگر توصیه‌هایی نیز لازم است در این جلسه بر روی آن تأکید شود.

رحمانی فضلی بیان داشت: برنامه‌ها بسیار مناسب بود و در اینجا مقرر شد که همه دستگاه‌ها به ویژه وزارت کشور استانداری‌ها و فرمانداری‌ها پای کار بیایند و مانند این جلسه باید در استان‌ها تشکیل شود و آن‌ها مسئولیت دارند که در شورا‌های تامین و کمیسیون‌های ترافیک و ایمنی راه‌ها این موضوع را مطرح و پیگیری کنند.

وزیرکشور یادآورشد: در اینجا نیز مطرح شد که هر یک از استان‌ها و هر کدام از دستگاه‌های اجرایی در حوزه خودشان اگر نسبت به سال قبل موفقیت داشته باشند مورد تشویق قرار بگیرند و هر کدام که موفق نبودند بازخواست شوند.

رحمانی فضلی افزود: بنده به پلیس و ناجا تاکید کردم که با متخلفین در این ایام عید رحم نداشته باشند. این کلمه را به کار می‌برم، زیرا در این ایام مردم با خانواده هایشان به سفر می‌روند و گاهی تخلف می‌کنند ممکن است که بخواهند بخشیده شوند که بخشیدنی در کار نخواهد بود.

وی گفت:، زیرا هر نوع رحمی به متخلف ظلم به مردمی است می‌خواهد بود که به سفر بروند و به آرامش برسند؛ بنابراین باید مواظب باشد.

وزیر کشور در ادامه عنوان کرد: نیروی انتظامی با همه مردم برخورد خوب و مودبانه سر خواهد داشت که این وظیفه ماست، اما با متخلفین قطعاً برخورد جدی خواهد شد و ابلاغ کردیم که اگر مواردی از خلاف دیده شود که نیروی انتظامی از آن گذشت کند و یا نادیده بگیرد قطعاً با پلیس برخورد دیگری خواهیم داشت.

رحمانی فضلی بیان داشت: اعلام کردیم که امسال نیرو‌های راهنمایی و رانندگی که موفق بوده اند از طرف وزارت کشور با مشوق‌های خوبی مواجه خواهند بود. ما همه انرژی توان ظرفیت دستگاه اجرایی را پای کار آوردیم، اما محور اصلی همه این اقدامات خود مردم هستند مردم باید بدانند بعد از یک سال که می‌خواهند با خانواده به تفریح بروند نباید عجله و بی دقتی موجب شود که حادثه‌ای ایجاد به وجود آید که موجب خسران برای خود و خانواده شان گردد.

وی اضافه کرد: بنابراین امیدواریم با همکاری همه دستگاه‌ها و با رعایت کامل قوانین و مقررات و خونسردی از طرف مردم و رانندگان ایام عید بسیار خوبی داشته باشیم و همه با خوشحالی وارد ایام عید شوند و با خوشحالی نیز سال ۹۸ را ادامه دهد.

کد مطلب: 71719
زمان انتشار: شنبه 25 اسفند 1397 - 15:27:44
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده