به روز شده: 18 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 71740
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 10:41:07

معاون امنیتی وزیر کشور: انفجار لوله گاز در اهواز اقدامی «تروریستی و خرابکارانه» نبود

حقوق بشر  > ایران  - معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور امروز تاکید کرد: انفجار لوله گاز در اهواز ابدا اقدامی تروریستی و خرابکارانه نبوده است. متاسفانه ٤ نفر در این حادثه فوت شدند.

به گزارش میزان، حسین ذوالفقاری امروز در یک نشست خبری که در وزارت کشور برگزار شد، گفت: انفجار لوله گاز در اهواز ابدا اقدامی تروریستی و خرابکارانه نبوده است. متاسفانه ٤ نفر در این حادثه فوت شدند.

وی درباره مذاکرات انجام شده با دولت پاکستان به خاطر حوادث یک سال اخیر اظهار داشت: در تمام سطوح در ارتباطاتی که با دولت پاکستان داشتیم، متوجه شدیم که آن‌ها دنبال کاهش ناامنی هاهستند. روابط ایران و پاکستان راهبردی است و ارتباط دوطرفه برای هر دو کشور مهم است.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور تاکید کرد: بعد از حوادث سال جاری، تماس‌های زیادی با مقامات مسئول در پاکستان برقرار شد و آنها قول داده اند به طور جدی در این باره اقدام کنند و دغدغه‌های ایران را برآورده کنند.

وی افزود: باوجود همه توطئه‌های دشمنان انقلاب و تلاش‌های فراوان آن‌ها برای اینکه با ایجاد ناامنی که نگذارند انقلاب به چهل سالگی برسد، حضور آگاهانه مردم همه برنامه‌ریزی‌های دشمن را شکست داد.

ذولفقاری ادامه داد: نقش مردم در امنیت کشور و شکست دشمنان انقلاب محوری و اساسی بوده است. اگر چه مردم مشکلاتی دارند، اما حضور آن‌ها در عرصه‌های مختلف، رضایتمندی آن‌ها از انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور بااشاره به شرایط مرز‌های کشور اظهارداشت: امیدواریم اعتبارات لازم برای مرز‌ها اختصاص داده شود چراکه ما همچنان مشکلاتی در مرز‌ها داریم.

وی تصریح کرد: مرز مشترک با پاکستان و کردستان عراق از مشکل دارترین مرز‌های کشور است. در مرز‌های دیگر مانند ترکیه، ارمنستان و بخش‌های دیگر عراق غیر از کردستان مشکلی وجود ندارد و همکاری‌های بسیار خوبی با ترکیه شکل گرفته است.

ذوالفقاری بابیان اینکه تلاش بسیاری کردیم تا شرایط ویژه‌ای برای مرزنشینان ایجاد کنیم تا آن‌ها برای دیگران کوله‌بری نکنند، عنوان کرد: به همین دلیل تا سقف ۲ میلیون تومان معافیت مالیاتی برای آن‌ها ایجاد کردیم تا بتوانند در بازار‌های مرزی فعالیت کنند، اما متأسفانه با دور جدید تحریم‌ها و ممنوعیت ورود برخی کالا‌ها روبرو شدیم

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده برای چهار استان، مجوز ورود ۴۸ کالا داده شده است. معیشت مرزنشینان باامنیت مرز‌ها گره خورده است. تلاش داریم با فانونمند کردن فعالیت‌های مرزنشینان، آن‌ها خود تامین کننده امنیت مرز‌ها باشند.

کلید واژه: وزارت کشور
کد مطلب: 71740
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 10:41:07
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد