به روز شده: 12 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 71742
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 11:26:25

سردار شرفی تشریح کرد: خدمت رسانی کمیته های پیشگیری ناجا به صورت شبانه روزی در نوروز

حقوق شهروندی  -  رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به اهمیت فعالیت‌های این پلیس در ایام نوروز، ماموریت و اهداف قرارگاه نوروزی ابوذر را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، سردار "محمد شرفی" در سومین جلسه " قرارگاه نوروزی ابوذر پلیس پیشگیری ناجا" با تبریک حلول ماه رجب و سالروز ولادت با سعادت حضرت علی (ع)، با اشاره به برپایی همه ساله قرارگاه نوروزی ابوذر در پلیس پیشگیری ناجا، در توضیح اهداف اساسی این قرارگاه اظهار داشت: قرارگاه ابوذر به منظور سازماندهی کارکنان پلیس پیشگیری ناجا با هدف تأمین نظم و امنیت، ایجاد فضای امن و ارائه خدمات انتظامی به هم‌وطنان و جلب رضایت مردم و پیشگیری از وقوع جرایم تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه قرارگاه نوروزی این پلیس که ابوذر نام دارد با 6 کمیته تخصصی به صورت شبانه روزی در ستاد پلیس پیشگیری فعال است، خاطرنشان کرد: این 6 کمیته عبارتند از کمیته‌های پیشگیری انتظامی، نظارت و بازرسی، پیشگیری اجتماعی، پشتیبانی و آموزش، تجزیه و تحلیل وقایع و کمیته یگان‌های حفاظت از اماکن و شخصیت‌ها که با هماهنگی دبیرخانه قرارگاه ابوذر فعالیت می‌کنند.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا مهم ترین وظایف قرارگاه ابوذر را هدایت ستادی، انجام هماهنگی با رده‌های درون و برون سازمانی در اجرای طرح‌های نوروزی، دریافت و ارسال آمار و عملکرد و اقدامات به صورت دائم، ثبت  اخبار و وقایع مهم در مورد وقوع سرقت‌ها و جرایم، امداد خواهی، مشاوره، نظارت و بازرسی، تعامل لازم با دبیرخانه قرارگاه‌ امام علی(ع) در سطح ناجا برشمرد و بیان کرد: این وظایف به گونه‌ای تنظیم شده که امکان بهترین عملکرد از نظر فرماندهی و کنترل نیروها در عرصه عملیات را برای هدایت‌کنندگان فراهم کند.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با تاکید بر لزوم تعامل مستمر با سایر سازمان‌ها و نهادهای مسئول در امور مرتبط با نوروز تصریح کرد: در همین راستا قرارگاه ابوذر در بالاترین سطح پلیس پیشگیری به صورت مداوم با سایر سازمان‌ها در تعامل است تا این هم‌افزایی منجر به بهبود و پیشرفت خدمت به مردم عزیزمان شود.

سردار شرفی در پایان با بیان اینکه قرارگاه ابوذر در طول نوروز  فعال است و کمیته‌ها به صورت فعال به کار خود ادامه  می دهند، گفت: گزارش عملکرد  کمیته طی روزهای آینده و با اوج گرفتن فعالیت آنها به مردم عزیز ارائه می شود.

کلید واژه: ناجا - نوروز
کد مطلب: 71742
زمان انتشار: یکشنبه 26 اسفند 1397 - 11:26:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده