به روز شده: 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 71752
زمان انتشار: دوشنبه 27 اسفند 1397 - 08:58:06

10غیرنظامی سوری در بمباران ائتلاف آمریکایی کشته شدند

حقوق بشر  > جهان  - 10 غیرنظامی در حمله هوایی ائتلاف آمریکایی به اردوگاه الباغوز در استان دیرالزور واقع در شرق سوریه کشته شدند.


به گزارش  ایرنا به نقل از خبرگزاری سوریه (سانا)، جنگنده های متجاوز ائتلاف به اصطلاح بین المللی به سرکردگی آمریکا، امروز اردوگاه الباغوز و محیط اطراف آن را بمباران کرد که به جان باختن دست کم 10 تن از جمله شماری زن و کودک انجامید.
قربانیان در حال فرار از جنایات گروه تروریستی داعش در جنوب شرقی این استان در نزدیکی مرز عراق بودند.
جنگنده های ائتلاف آمریکایی بمباران اردوگاه الباغوز را به بهانه مقابله با گروه تروریستی داعش ادامه می دهد که تاکنون ده ها کشته و زخمی به جا گذاشته است.
آمریکا و چند کشور محدود همپیمان آن، از اوت 2014 (مرداد 1393) به بهانه مبارزه با گروه تروریستی داعش، خارج از چارچوب سازمان ملل متحد و بدون هماهنگی با دولت سوریه، ائتلافی به اصطلاح بین المللی تشکیل داده اند.
تاکنون بسیاری از شهروندان بی گناه سوری در استان های الرقه، دیرالزور، حسکه و حلب در نتیجه بمباران این ائتلاف متجاوز به خاک و خون کشید شده و بسیاری از زیرساخت های این کشور تخریب شده است.
دمشق در نامه هایی به دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت خواستار توقف فوری حملات و کشتار مردم سوریه از سوی نیروهای ائتلاف و ایجاد ساز و کاری مستقل برای تحقیق درباره این جنایات و نیز مجازات عاملان آن شده است.

کلید واژه: سوریه
کد مطلب: 71752
زمان انتشار: دوشنبه 27 اسفند 1397 - 08:58:06
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب