به روز شده: 10 ساعت و 39 دقیقه قبل
کد مطلب: 71802
زمان انتشار: یکشنبه 4 فروردین 1398 - 12:05:28

بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلای ایران درباره مصوبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد

بیانیه ستاد حقوق بشر جمهوری اسلای ایران درباره مصوبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد
حقوق بشر  > ایران  - ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در واکنش به مصوبه شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد بیانیه ای صادر کرد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، متن بیانیه ستاد حقوق بشر به این شرح است :

بسم الله الرحمن الرحیم

شورای حقوق بشر سازمان ملل در نشست هفته گذشته خود در ژنو قطعنامه پیشنهادی کشور سوئد را مبنی بر تمدید مأموریت گزارشگر ویژه برای مدت یک سال دیگر تصویب کرد.

موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال این اقدام تأسف بار و ناموجه بازیگران تئأتر حقوق بشر سازمان ملل، مانند گذشته اصولی و متقن و منطقی است:

1- جمهوری اسلامی ایران مهمترین و پیشرفته ترین دموکراسی غرب آسیا و بلکه جهان می باشد و تجربه ملت سرافراز ایران در چهار دهه که از انقلاب اسلام می گذرد یعنی بنای یک نظام مردم سالار مبتنی بر عقلانیت اسلامی و دستاوردهای کاملأ جدید و راهی نو در نحوه زندگی مدنی را مطرح نموده است .
سیاست مداران غرب صهیونی باید از خودمحوری و خودشیفتگی و نادیده گرفتن دیگران دست بردارند و در آینده نه چندان دور مجبور هستند سیاست تحمیل و تحقیر و تهدید را کنار بگذارند.

2- تعیین گزارشگر ویژه برای جمهوری اسلامی ایران که سرچشمه تحولات مدنی معاصر درغرب آسیا و جهان اسلام می باشد ، آشکارا اقدامی ناموجه، نامشروع و محصول دغلبازی سیاسی است . همچنین رفتار خلاف قانون گزارشگران موظف ،خود گواه روشنی بر اهداف شیطانی و سلطه‌طلبانه و تحمیلی بانیان این تئأتر رسوا می باشد.

3- جمهوری اسلامی ایران مکررأ تخلفات آشکار و غیرقابل اغماض گزارشگران را به دبیر کل سازمان ملل و کمیسر عالی منعکس کرده است و ما به مسئوولان عالی سازمان ملل گوشزد کرده‌ایم که :

گزارشگر نمی تواند مانند یک هنرپیشه رسانه ای از یک رسانه به رسانه دیگر برود و علیه کشوری که باید گزارش تهیه کند «شوی سیاسی» اجرا نماید بلکه باید صرفأ در چهارچوب کاری گزارش خود را به دفتر کمیسر عالی تقدیم نماید.

گزارشگر نمی تواند بدون چهارچوب و متدلوژی شفاف به جمع آوری اتهامات بپردازد.

گزارشگر نمی تواند با جنایتکاران و تروریستها همکاری نماید و از آن بدتر پوشش حقوق بشری تهیه کند، حقوق بشر با تحمیل و ترور ارتقاء نمی یابد بلکه  با احترام به فرهنگ و تجربه مدنی دیگران و تعامل سازنده ، توسعه پیدا می کند.

گزارشگر نمی تواند خود را در جایگاه مملکت داری و اداره امور قرار دهد و نسخه مملکت داری بنویسد بلکه صرفأ باید گزارش دهد و به نظامات قانونی کشورها احترام بگذارد.

گزارشگر نمی تواند نقش صاحب فتوا را بازی کند و به خود اجازه تجویز فهم دین بدهد! اگر هم برای خود چنین شأنی قائل است ربطی به مسأله گزارشگری ندارد.

گزارشگر باید مواضع رسمی دولت را کاملأ در گزارش خود منعکس نماید حتی اگر آنها را قبول نداشته باشد . خلاصه اینکه گزارشگرانی که در نقش مجری برنامه های رسانه ای و تبلیغاتی واشنگتن ، لندن، پاریس و تل آویو عمل می کنند خود گواه روشنی هستند بر فساد اصل قضیه و اینکه در تصویب چنین قطعنامه هایی دغدغه حقوق بشری مطرح نیست، بلکه توطئه و شیطنت مبتنی بر سیاست بازی، تبعیض، خود بزرگ بینی و خودشیفتگی ، تحمیل و سلطه محوری تصمیم‌سازی طراحان بوده است .

4- دولت های غربی بانی این قطعنامه ها نباید فراموش کنند که ملت بزرگ و ریشه دار ایران یکی از گهواره های تمدن بشری به حساب می آید و قادر نیستند با چنین اتهاماتی این کشور و ملت بزرگ را لکه دار نمایند آن هم توسط کشورهایی که در سابقه تاریخی خود آدمخواری را ثبت و ضبط کرده اند!

جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن این اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل با صراحت و شجاعت و شفافیت اعلام می کند که پرده از روی این توطئه ها برمی دارد و چهره های نفاق و دشمنی و نژادپرستی که زیر نقاب دفاع از حقوق بشر پنهان شده اند برای مردم جهان آشکار خواهد نمود.

5- جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از همکاری های سازنده کمیسر عالی و دفتر ایشان تأکید می نماید: تعیین گزارشگر ویژه را ناموجه و نامشروع دانسته و رفتار گزارشگر را در بسیاری از موارد تخلف روشن از آیین نامه های مصوب می داند و در مواردی که با تروریست‌های خون‌آشام و جنایتکار همکاری داشته و از آنها دفاع شده است  قابل پیگرد قضایی می داند.
کد مطلب: 71802
زمان انتشار: یکشنبه 4 فروردین 1398 - 12:05:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-2

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد