به روز شده: 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 71803
زمان انتشار: یکشنبه 4 فروردین 1398 - 13:17:11

بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مناطق سیل زده/ برخورد قاطع با هر گونه قصور احتمالی

بازدید رئیس سازمان بازرسی کل کشور از مناطق سیل زده/ برخورد قاطع با هر گونه قصور احتمالی
قوه قضائیه  - رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در مناطق سیل زده استان گلستان گفت: دو گروه و هیات بازرسی در ۲ استان گلستان و مازندران مستقر و در حال بررسی هستند.
به گزارش میزان، قاضی ناصر سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با حضور در مناطق سیل زده استان گلستان گفت: سازمان بازرسی پیش از این، پنج گزارش و پیشنهاد در رابطه با پیشگیری از سیل به مراجع ذیصلاح ارائه کرده است، اما متاسفانه ترتیب اثر داده نشد.
 
قاضی سراج
 
این مقام قضایی با انتقاد از نحوه مدیریت کنترل سیل از سوی دستگاه‌های اجرایی استان از نیرو‌های سپاه و ارتش و بسیج که دراین زمینه نقش آفرینی می‌کنند، قدردانی کرد.
 
او که پیرو دستور رئیس قوه قضاییه به استان گلستان سفر کرده و بازدید از مناطق سیل زده آق قلا داشته است، گفت: با هرگونه قصور احتمالی در هر پست و جایگاهی قطعا برخورد خواهد شد.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه افزود: دو گروه و هیات های بازرسی در دو  استان گلستان و  مازندران مستقر و در حال بررسی هستند.
 
وی ادامه داد: حضور ناهماهنگ و پی در پی مسئولان ملی نباید لحظه‌ای در خدمت رسانی به مردم سیل زده، وقفه ایجاد کند. اولویت اول رفع مشکلات اولیه مردم حادثه دیده است و هیچ مسئول استانی حق ندارد به بهانه همراهی مسئولین کشوری از رسیدگی فوری به نیاز‌های اولیه مردم سیل زده غفلت کند.

قاضی سراج گفت: به زودی گزارش دقیق و جامعی از حادثه اخیر و میزان قصور هر یک دستگاه‌های مربوطه تقدیم آیت الله رئیسی ریاست قوه قضاییه می‌شود.
 
بنابر این گزارش، قاضی سراج همچنین برای بررسی ابعاد حادثه سیل در استان‌های شمال کشور بامداد امروز وارد استان مازندران شد. 

قاضی سراج

در بدو ورود رئیس سازمان بازرسی کل کشور به استان مازندران در ساعت ۳:۳۰ بامداد، جلسه‌ای با حضور رئیس کل دادگستری و بازرس کل استان به منظور بررسی اولیه ابعاد حادثه، روند امدادرسانی و ارزیابی عملکرد دستگاه‌های ذی ربط برگزار گردید.

رئیس کل دادگستری و بازرس کل استان در ابتدا گزارش مختصری از علل وقوع سیل اخیر، روند امدادرسانی به مردم حادثه دیده و وضعیت فعلی مناطق سیل زده ارائه کردند.

قاضی سراج با تاکید بر اینکه آمادگی برای بارش شدید باران در استان‌های شمالی باید همیشه وجود داشته باشد، اظهار داشت: بارش باران، این نعمت الهی در شمال کشور نباید با قصور مسئولان تبدیل به نقمت شود.

وی با اشاره به اینکه مدیران دستگاه‌های اجرایی در مناطق شمالی کشور نباید با بارش باران غافلگیر شوند افزود: بدون شک اگر در این حادثه پیش بینی‌های لازم صورت می‌گرفت و به هشدار‌ها و تذکرات سازمان بازرسی کل کشور توجه کافی می‌شد امروز شاهد این حجم از خسارت نبودیم.

قاضی سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در جمع خبرنگاران در بازدید میدانی از مناطق سیل زده استان گلستان که با همراهی هاشمیان رئیس کل دادگستری استان در حال انجام است، گفت: به مردم عزیزمان قول می‌دهیم که اگر قصور و تقصیری دراین رابطه وجود داشته باشد قطعا رسیدگی خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه خانه‌ها در محاصره آب قرار گرفته است و مردم نمی‌توانند از منازلشان خارج شوند، از نیرو‌های بسیج، سپاه، ارتش و ناجا قدردانی کرد و افزود: نیرو‌های مسلح امکانات خوبی را برای مردم فراهم کرده و کمک‌های اولیه در اختیار افراد سیل زده قرار گرفته است.
 
بی توجهی مراجع ذیصلاح به ۵ گزارش سازمان بازرسی در رابطه با سیل
این مقام قضایی با انتقاد از اینکه مسئولان اجرایی مشغول جلسه هستند و حضور کمرنگی در صحنه دارند، اضافه کرد: استاندار استان نباید به هر دلیلی حتی اگر دلیل موجهی نیز داشت استان را ترک می‌کرد.

قاضی سراج همچنین گفت: از سال ۹۲، ۵ گزارش مستند به استاندار، فرماندار و مراجعی که باید اصلاح امور کنند ارائه کردیم، اما متاسفانه توجه لازم به گزارش سازمان بازرسی نداشتند انشاالله گزارش کامل و مستندی دراین رابطه تهیه خواهیم کرد و به رئیس قوه قضاییه ارائه خواهیم نمود.

 بارش‌های روز‌های پایانی اسفند و سرریز شدن سد‌های گلستان تعدادی از شهر‌ها و روستا‌های استان را زیرآب برد.
کد مطلب: 71803
زمان انتشار: یکشنبه 4 فروردین 1398 - 13:17:11
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی