به روز شده: 15 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 71919
زمان انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1398 - 10:28:41

میرزاده: آموزش و پرورش مکان مناسبی را برای آموزش دانش آموزان در مناطق سیل زده فراهم کند

میرزاده: آموزش و پرورش مکان مناسبی را برای آموزش دانش آموزان در مناطق سیل زده فراهم کند
کودکان  - سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس بر لزوم فراهم آوردن مکانی مناسب برای ادامه تحصیل دانش آموزان در مناطق سیل زده در اسرع وقت تاکید کرد.

 

به گزارش خانه ملت، سید حمایت میرزاده در خصوص وضعیت مدارس در مناطق سیل زده با توجه به اتمام رسیدن تعطیلات نوروزی و بازگشایی مدارس گفت: مهم ترین وظیفه ای که دستگاه های اجرایی و مسئولان کشوری و لشکری در این روزها بر عهده دارند، نجات جان مردم است؛ چراکه نجات جان مردم در این برهه زمانی از بحث آموزش به مراتب دارای اهمیت بسیار است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به گزارشاتی که از مناطق سیل زده در شمال، غرب و جنوب غربی کشور به دست آمده، متاسفانه بسیاری از مدارس نیز به همراه خانه ها، دچار سیل زدگی شده و مکان مناسبی برای تحصیل دانش آموزان وجود ندارد و باید با اتخاذ تدابیر ویژه، هر چه سریع تر محل مناسبی  برای تحصیل دانش آموزان فراهم شود.

 نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: درست است که تعطیلی مدارس بر روند تحصیل و آموزش دانش آموزان تاثیر منفی می گذارد، اما در طول سال بنا به دلایل مختلفی از جمله سرمای شدید، آلودگی هوا و شرایط جوی نامساعد  مدارس تعطیل می شوند، اما خوشبختانه معلمان بر اساس حس مسئولانه و دلسوزانه ای که نسبت به تعلیم و تربیت دانش آموزان دارند، دروس را به طور کامل به صورت فشرده آموزش می دهند تا مشکلی ایجاد نشود.

استفاده از چادر و کانکس برای تشکیل کلاس درس در مناطق سیل زده

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بسیاری از مردم مناطق سیل زده در مناطق امن و چادرها اسکان داده شده اند و آموزش و پرورش می تواند در چادرها و کانکس ها شرایط ادامه تحصیل دانش آموزان را فراهم کند تا خللی در تربیت و آموزش دانش آموزان ایجاد نشده و فاصله تعطیلات باعث افت تحصیلی دانش آموزان نشود.

وی ضمن تسلیت مجدد به مردم استان های سیل زده بیان کرد: باید آمار درستی از مدارس تخریب شده در استان های سیل زده به دست آید و آموزش و پرورش وظیفه  دارد که برآوردهای لازم را صورت دهد و گزارشات خود را به مراجع ذی صلاح جهت تصمیم گیری ارسال کند تا مراتب در اسرع وقت تصمیم گیری شود.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر دولت با کمک نیروهای مسلح درحال خدمت رسانی به مردم در مناطق سیل زده است و در حال حاضر نجات جان مردم بر هر چیزی ارجحیت دارد؛ بنابراین در روزهای آینده، مجلس در خصوص تخصیص بودجه برای مناطق سیل زده تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد.

 

کد مطلب: 71919
زمان انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1398 - 10:28:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9-3

دیگر مطالب