به روز شده: 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 71920
زمان انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1398 - 10:29:29

نتانیاهو کشتار مردم فلسطین را هوشمندانه خواند

 نتانیاهو کشتار مردم فلسطین را هوشمندانه خواند
حقوق بشر  > جهان  - در حالی که جامعه بین المللی و نهادهای حقوق بشری، کشتار فلسطینیان توسط صهیونیست ها را تقبیح کرده و آن را مصداق تروریسم دولتی می دانند، نخست وزیر این رژیم استفاده از نیروهای نظامی در مرز نوار غزه برای کشتار بیش از 300 نفر از فلسطینی ها را امری 'هوشمندانه' توصیف کرد.

به گزارش روز یکشنبه ایرنا، نتانیاهو در مصاحبه با روزنامه 'اسرائیل هیوم' افزود که سیاست کابینه او منجر به تحمیل بحران اقتصادی به مردم غزه و حماس شده است.
وی مدعی شد که درماندگی اقتصادی مشکل مردم غزه است اما مشکل انسان دوستانه مورد توجه اسرائیل است.
نخست وزیر رژیم اشغالگر اسرائیل در پاسخ به چگونگی مواجهه با موضوع غزه به 'اسرائیل هیوم' گفت: انتخاب واقعی اشغال غزه و حکومت بر آن است.
وی همچنین در کمپین انتخاباتی خود وعده ضمیمه کردن کرانه باختری به سرزمین های اشغالی را داده بود.
نتانیاهو با اشاره به گسیل نیروهای غاصب صهیونیستی به مرز نوار غزه، افزود: بیش از 300 فلسطینی زمانی که قصد عبور از مرز را داشته، نزدیک مرز کشته شده اند. ما از زور به صورت عاقلانه و قدرتمندانه استفاده کردیم.
مردم غزه مدت طولانی را پس از جنگ سال 2014 در محاصره اقتصادی رژیم صهیونیستی قرار گرفته اند. فلسطینی ها از روز 30 مارس 2018 تظاهرات بزرگی را برای بازگشت به سرزمین های خود برگزار کردند و بصورت هفتگی آن را ادامه داده اند.
طبق آماری که در هفته گذشته ثبت شده است، در راهپیمایی بزرگ بازگشت تا کنون 266 فلسطینی شهید و سی هزار و 398 نفر زخمی شده اند.

کد مطلب: 71920
زمان انتشار: یکشنبه 18 فروردین 1398 - 10:29:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب