به روز شده: 13 ساعت و 52 دقیقه قبل
کد مطلب: 71983
زمان انتشار: سه شنبه 20 فروردین 1398 - 14:24:38

راهیابی ۲۱ بانوی بزرگسال و ۱۲ دانش‌آموز دختر به مسابقات بین‌المللی قرآن کریم

راهیابی ۲۱ بانوی بزرگسال و ۱۲ دانش‌آموز دختر به مسابقات بین‌المللی قرآن کریم
زنان  - مسئول کمیته بانوان «ششمین دوره مسابقات قرآن کریم دانش آموزان جهان اسلام» از راهیابی ۲۱ بانوی بزرگسال و ۱۲ دانش‌آموز دختر به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات خبر داد.

به گزارش میزان، حامده نکوفال با اشاره به حضور نمایندگان ۳۷کشور جهان در دوره مقدماتی مسابقات قرآن کریم، اظهارکرد: افراد شرکت‌کننده در این مسابقات، از میان ۸۹شرکت‌کننده مرحله مقدماتی به این مرحله راه‌یافته‌اند و طی سه روز برای کسب رتبه‌های برتر باهم رقابت می‌کنند.

وی افزود: مسابقات امسال سه مرحله‌ای بود که در مرحله مقدماتی به‌صورت غیرحضوری و از طریق تماس تصویری در فضای مجازی برگزار شد و مراحل نیمه‌نهایی و نهایی به‌صورت حضوری است که در این مراحل ۱۴داور از کشور‌های ایران، عراق، کویت، لبنان، بحرین و افغانستان محفوظات شرکت‌کنندگان را قضاوت می‌کنند.

نکوفال بابیان اینکه این مسابقات در بخش‌های تجوید، حسن حفظ، صوت و لحن داوری می‌شود، گفت: ۸۹بانوی بزرگ‌سال و دانش‌آموز دختر از ۳۷کشور جهان در مرحله مقدماتی سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان شرکت کردند که از میان آن‌ها ۲۱بانوی بزرگ‌سال از ۲۱کشور و ۱۲دانش‌آموز دختر از ۱۲کشور به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقات راه‌یافته‌اند. از ایران زینب امین پور از استان اصفهان در بخش دانش آموزان دختر و مریم شفیعی در بخش بانوان بزرگسال شرکت خواهند کرد.

مسئول کمیته سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن بانوان با یادآوری این نکته که این مسابقات در هتل همای تهران برگزار می‌شود، بیان کرد: از صبح امروز مسابقات در دو نوبت صبح و عصر آغازشده است و سپس رقابت‌ها در صبح چهارشنبه و بعدازظهر روز‌های پنجشنبه و جمعه ادامه می‌یابد. مرحله نهایی مسابقات در روز‌های پنجشنبه و جمعه برگزار می‌شود.

نکوفال اظهار کرد: شرکت‌کنندگان پیش از تلاوت می‌توانند با استاد راهنما جلسه مشاوره داشته باشند و بعد از تلاوت نیز کارنامه با ریزنمرات در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

گفتنی است، سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از ۲۰تا ۲۳فروردین‌ماه در هتل همای تهران برگزار می‌شود.

کلید واژه: زنان - قرآن - حقوق زنان
کد مطلب: 71983
زمان انتشار: سه شنبه 20 فروردین 1398 - 14:24:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب