به روز شده: 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 71990
زمان انتشار: چهارشنبه 21 فروردین 1398 - 08:37:53

تروریسم بهانه ای برای نقض حقوق ملت ها

تروریسم بهانه ای برای نقض حقوق ملت ها
حقوق بشر  > ایران  - آنچه که روشن است حرکت غیر حقوقی و شو تبلیغاتی رییس جمهور آمریکا و تیم همکارانش یک اقدام به منظور حمایت از تروریسم بوده است تا با مانع اصلی تروریسم در خاورمیانه مقابله کند و به گروهههای تروریستی و تکفیری کمک نماید.

*امیر بی پروا

تمامی کشور ها برای حفظ امنیت در داخل و تمامیت ارضی و منافع ملی خود دارای نیرو های مسلح و امنیتی می باشند که بر خورداری از نیرو های مسلح حق ملت به منظور تامین امنیت و توانمند سازی نیرو های مسلح تکلیف دولت ها برای حفظ تمامیت ارضی و امنیت ملت ها می باشد.

نیرو های مسلح معمولا در شکل پلیس،ارتش،گارد های ملی،سپاه و .... می باشند که سپاه پاسدران نیز یکی از اشکال نیرو های مسلح است که مسئولیت حفظ امنیت و تمامیت ارضی و حفظ ارزش ها و دستآورد های انقلاب اسلامی را بر عهده دارد.


به موجب منشور ملل متحد حق بر دفاع مشروع یک حق برای تمامی کشور ها می باشد که کشور ها برای حفظ امنیت و تمامیت ارضی خود در مقابل توسل به زور و هر نوع تجاوزی از این حق بر خوردا ر می باشند که این حق های شناسایی شده حق بر برخورداری از نیروی مسلح و فعالیت متعارف آن نیرو ها را طبق کنوانسیون های چهارگانه ژنو به تمامی کشور ها می دهد.


نیرو های مسلح تمامی کشور ها که وظایف آنها به موجب قانون و در چهار چوب استاندارد های بین المللی می باشند و برای اهداف انسانی و ملی خود در سطوح داخلی و بین المللی می توانند اقدام نمایند و حتی به این منظور شاهد مبارزه آنها با تهدیدات علیه صلح و امنیت و تروریسم هستیم که این اقدامات همه به منظور اعمال یک سلسله حق های بشری می باشند.

در روز های اخیر رئیس جمهور آمریکا در اقدامی نا متعارف و خلاف عرف و واقعیت های موجود سپاه پاسدران انقلاب اسلامی ایران را در فهرست گروههای تروریستی اعلام نمود که محل مداقه می باشد که به چه صورت نیروی مسلح یک کشور که عهده دار امنیت یک ملت می باشد و در مقاطع حساسی از تاریخ در مبارزه با تروریسم موفقیت های چشم گیری نیز داشته است و اقدامات این نیرو نیز در چهار چوب قواعد حقوق بین الملل بشر دوستانه و حقوق جنگ بوده است در چنین فهرستی قرار بگیرد؟

آنچه که روشن است حرکت غیر حقوقی و شو تبلیغاتی رییس جمهور آمریکا و تیم همکارانش یک اقدام به منظور حمایت از تروریسم بوده است تا با مانع اصلی تروریسم در خاورمیانه مقابله کند و به گروهههای تروریستی و تکفیری کمک نماید. زیرا که اولا اثبات تروریسم نیاز به ادله و یک تصمیم قضایی دارد که در این مقوله هیچ مستند و تصمیم قضایی وجود ندارد و صرفا تبلیغات سیاسی بوده است و از سوی دیگر با این عمل و اقداماتش آمریکایی ها به صورت یک جانبه علیه نیروی حافظ امنیت و تمامیت ارضی ملت ایران اقدام می کنند و در صدد نقض حق بر حاکمیت و امنیت یک ملت می باشند و اقدام آنها نقض حقوق جمعی ملت ایران است و کاملا خلاف حقوق ابتدایی ملت ها و دولت ها در عرصه حقوق بین الملل می باشد.
این رفتار غیر حقوقی آمریکا که به نیرویی که کارنامه روشنی در مقابله و مبارزه موثر با تروریسم دارد، بر چسب تروریسم بزند،حمایت علنی از تروریسم و نقض حقوق بین الملل و از همه مهمتر نقض حق بر امنیت یک ملت و حاکمیت یک کشور است.


*دکترا حقوق بین الملل

 

کد مطلب: 71990
زمان انتشار: چهارشنبه 21 فروردین 1398 - 08:37:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+2

دیگر مطالب