به روز شده: 11 ساعت و 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 72008
زمان انتشار: چهارشنبه 21 فروردین 1398 - 13:43:10

بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت اقدام اخیر ترامپ

بیانیه ستاد حقوق بشر در محکومیت اقدام اخیر ترامپ
حقوق بشر  > ایران  - ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام انزجار شدید از اقدام اخیر ترامپ و هشدار نسبت به عواقب نقض سیستماتیک حقوق بین الملل توسط دولت آمریکا، از دبیرکل سازمان ملل، شورای امنیت و کمیسرعالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می خواهد تا ضمن ورود جدی به موضوع فوق، اقدام قانونی و عملی قاطع خود در این زمینه را بکار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، در پی اقدام دولت آمریکا ، ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد:


بار دیگر جامعه جهانی شاهد نقض سیستماتیک حقوق و قوانین بین الملل توسط دونالد ترامپ بود. فردی که مترصد نابود سازی حقوق بین الملل در پرتو بکارگیری زور و یاغی گری است.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران اقدام اخیر اتاق فکر دو نفره (ترامپ نتانیاهو) را نقض صریح بند 7 ماده 2 منشور ملل متحد دانسته و آنرا همانند سایر اقدامات یکجانبه ترامپ اعم از امضای شرم آور اعلامیه حاکمیت رژیم اشغالگر قدس بر بلندی های جولان، شناسایی قدس بعنوان پایتخت این رژیم، دخالت آشکار در امور داخلی و اعمال تحریم های یکجانبه متعدد و ظالمانه علیه کشورهای مختلف جهان، نقض قطعنامه 2231 شورای امنیت و خروج از برجام، تهدید و متعاقبا خروج از شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد، خروج از موافقتنامه پاریس و نقض دهها سند و تعهد بین المللی نماد کارنامه سیاه ترامپ در کاخ سفید دانسته و در همین رابطه شناسایی سپاه پاسداران ایران در ردیف گروه های تروریستی را اقدام جدید دیگری در مسیر نضج تنفر و ناامنی در جهان، خصوصا منطقه غرب آسیا قلمداد و به شدت محکوم می کند.

عملکرد دونالد ترامپ طی سه سال گذشته نماد اقدام سیستماتیک وی برای بدبین کردن ملت آمریکا و سایر کشورهای جهان نسبت به سه طیف از انسانها یعنی مسلمانان، خارجیان و مهاجران از یک سو و خلق دو پدیده  "پوشش دادن به فعالیت های تروریستی"  و  "تروریسم زایی"  در جهان می باشد.

امروز تداوم حمایت مبتنی بر زور از نماد بارز تروریسم دولتی در منطقه غرب آسیا یعنی رژیم اشغالگر قدس از یک سو و تلاش برای جایابی و تقویت گروه های تروریستی بخشی از کارنامه سیاه  دولت آمریکا می باشد.

در شناسایی تروریست های واقعی در جهان ذکر این نکته لازم است که فرماندهان و نیروهای سپاه پاسداران ایران بعنوان منسجم ترین و منظم ترین نیروی نظامی موفق در برچیدن شبکه های تروریستی تحت الحمایه آمریکا و اسرائیل در منطقه غرب آسیا و فعال در کمک به غیرنظامیان و دولتها به هنگام وقوع حوادث طبیعی چون سیل و زلزله،  علاوه بر 80 میلیون ایرانی، امروز مورد وثوق و احترام دول و ملل منطقه خصوصا دهها میلیون شهروند عراقی، سوری، افغانی ... می باشند. 

شایان ذکر است فرماندهان و نیروهای سپاه پاسداران هرگز همانند ترامپ و دولتمردانش که اخیراً نیز به دلیل ارتکاب جرایم گسترده جنگی در افغانستان و آغاز تحقیقات مقدماتی توسط دیوان کیفری بین المللی با رسوایی جدید دیگری روبرو هستند، هرگز شبانه و تحت شدیدترین پوشش های امنیتی به کشورهایی که اخیرا از یوغ تروریستها خارج شده اند، سفر نکرده و محافظین واقعی ایشان همانا ملتها و دولتهای فهیم منطقه می باشند.

ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام انزجار شدید از اقدام اخیر ترامپ و هشدار نسبت به عواقب نقض سیستماتیک حقوق بین الملل توسط دولت آمریکا، از دبیرکل سازمان ملل، شورای امنیت و کمیسرعالی شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد می خواهد تا ضمن ورود جدی به موضوع فوق، اقدام قانونی و عملی قاطع خود در این زمینه را بکار گیرند.

 

کد مطلب: 72008
زمان انتشار: چهارشنبه 21 فروردین 1398 - 13:43:10
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد