به روز شده: 17 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 72054
زمان انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1398 - 11:05:08

تویسرکانی: اسناد مفقود شده در مناطق سیل‌زده ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز صادر می‌شود

تویسرکانی: اسناد مفقود شده در مناطق سیل‌زده ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز صادر می‌شود
قوه قضائیه  - تویسرکانی با بیان اینکه اسناد مفقود شده در مناطق سیل زده ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز صادر می‌شود، گفت: این استان‌ها را تجهیز کرده‌ایم تا در صورت مراجعه در کمترین زمان سند مالکیت صادر شود.

به گزارش میزان، نشست فرماندهان حوزه‌ها و پایگاه‌های مستقل مقاومت بسیج و شورای فرماندهی مرکز بسیج قوه قضاییه امروز در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور برگزار شد.

احمد تویسرکانی رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: عنوان بسیج و بسیجی افتخار بزرگی است که همه وظیفه صیانت و حفاظت از این عنوان را به عهده داریم.

وی با بیان اینکه بسیج گره‌های بسیار بزرگی را از جامعه، مردم و امت اسلامی برداشته است، گفت: همین بس که امروز اجانب و دشمنان ما، دشمنان شماره یک بسیج هستند و این حکایت از راه درستی است که بسیج و سپاه در جامعه طی می‌کند.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور بیان داشت: آمریکا امروز علیرغم هزینه برای القای شعار‌هایی مثل احترام به قواعد بین المللی و دفاع از حقوق بشر، آن‌ها را زیر پا می‌گذارند و تصمیم‌هایی را به انجام می‌رسانند که در تعارض با قواعدی است که خود آن را شعار می‌دادند.

وی تاکید کرد: وقتی دشمنان به راحتی رکن اصلی نیروی دفاعی و نیروی نظامی یک کشور را جزو گروه تروریستی قرار می‌دهند و مقررات بین المللی را زیر پا می‌گذارند، نشان دهنده این است که حرکت سپاه و بسیح در این مسیر درست و اصولی است.

توسرکانی ادامه داد: امروز فکر بسیجی باید بتواند بهتر از قبل به وظیفه خود عمل کند، طی ۴۰سال گذشته شاهد توطئه‌های دشمنان بودیم همچون جنگ، فرهنگی و ... که اگر در یک نظام سیاسی عادی بود باعث فروپاشی آن نظام می‌شد؛ اما با درایت رهبر انقلاب و اتحاد ملت نقش بر آب شد.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور گفت: امروز ما و مردم بسیار هوشمندتر و با اعتماد به نفس بیشتر نسبت به گذشته این توطئه‌ها را پشت سر خواهیم گذاشت و باید با دید باز آسیب‌ها را بشناسیم.

وی گفت: در نظام اداری کشور و بسیج شاخه ادارات، نیازمند نگاه انقلابی هستیم و با این نگاه می‌توانیم آسیب‌ها را پشت سر بگذاریم.

تویسرکانی با اشاره به اینکه امروز دغدغه جامعه رفع مشکلات نظام اداری شده است، تصریح کرد: بی شک این نگاه و شیوه‌های اداری باید اصلاح شود تا بتوانیم پاسخگوی نیاز مردم باشیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به انتصاب آیت الله رئیسی به منصب ریاست قوه قصاییه گفت: این موضوع فرصت خوبی است که تحولات در قوه قضاییه رقم بخورد و دستگاه قضایی نیازمند اصلاح است تا بیش از گذشته به وظایف خود عمل کند.

وی گفت: در سازمان ثبت تلاش کردیم تا مجموعه ما مفید باشد و منافع بیش از هزینه‌ها باشد و امید است این نگاه روز بروز گسترده و بهره وری ما بیشتر شود.

تویسرکانی در ادامه با اشاره به حد و مرز و سوابق مالکیتی در سیل اخیر اظهار داشت: در سنوات گذشته آرشیو کردن سوابق از اقدامات انجام شده این سازمان است و قریب به ۵۰۰ میلیون برگ از پرونده‌های ثبتی را آرشیو کردیم.

وی گفت: در پلدختر پرونده‌ها از طبقه زیرزمین به بالا منتقل شد و در حالیکه همه تجهیزات در آب رفته بود، اما به دلیل اینکه این سوابق تصویر برداری شده نگرانی نداریم و اسناد قابل بازیابی است.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور درباره حدود مالکیت‌ها بیان کرد: بخش زیادی از مالکیت‌های مسکونی و تقریبا ۱۰۰ درصد تحت سیستم کاداستر قرار دارد و ما وابستگی به حدود فیزیکی نداریم.

وی گفت: در بخش مالکیت دولتی، متاسفانه دولت کمتر پای کار آمده و بخش مالکیت مزروعی نیز قانون جلوی آن را گرفته که باید اصلاح شود.

تویسرکانی با اشاره به اینکه در مناطق سیل زده ظرف ۱۰ الی ۱۵ روز اسناد مفقود شده صادر میشود، افزود: این استان‌ها را تجهیز کردیم تا در صورت مراجعه در کمترین زمان و طی ۱۰روز مهلت اعتراض اگر مفقود شده سند مالکیت صادر شود.

وی به شهرداری‌ها تذکر داد مانع از ساخت و ساز‌های غیرمجاز شوند و موارد را به دستگاه قضایی اعلام کنند تا با وضعیتی مواجه نشویم که هزینه اضافی را شاهد باشیم.

کد مطلب: 72054
زمان انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1398 - 11:05:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری