به روز شده: 12 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 72076
زمان انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1398 - 18:15:52
دبیرستاد حقوق بشر:

آنچه در سوریه و عراق اتفاق افتاد را باید فتح‌الفتوح قرن ۲۱ دانست

آنچه در سوریه و عراق اتفاق افتاد را باید فتح‌الفتوح قرن ۲۱ دانست
حقوق بشر  > ایران  - دبیرستاد حقوق بشر کشور با بیان اینکه در امر حقوق بشر ما ۴۰ سال است که تحت تهاجمات حقوق بشر غربی‌ها هستیم گفت: موضوع مهمتر این است که کشور‌هایی که خود سیاه چاله حقوق بشر هستند با هرزه گویی‌های فراوان حرف‌های مختلف و تهاجمات وسیعی را علیه ایران ساماندهی می‌کنند.

به گزارش میزان، عدنان محمودسفیر جمهوری سوریه عصر امروز با دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد. (اینجا بخوانید)

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان در حاشیه این جلسه در رابطه با موضوعات مطرح شده در جمع خبرنگاران اظهار کرد: موضوع اصلی بحث ما در جلسه امروز راجع به مسئله اشغال بلندی‌های جولان و ادعای آمریکا مبنی بر اینکه این بلندی‌ها را به خاک رژیم صهیونیستی ملحق کند بود.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور گفت: همچنین در این جلسه زمینه‌های مختلفی که باید با این نظر و با این حرکت بخصوص در حوزه بین الملل و به ویژه در امر حقوق بشر مقابله کرد بررسی شد.

وی بیان کرد: البته این اقدام آمریکا و رژیم صهیونیستی از جهات مختلف قابل پیگرد است، در زمینه حقوق بشر ما باید توجه کنیم که هزاران نفر از مردم سوریه در این ارتفاعات در حال زندگی هستند و رژیم صهیونیستی دارد تابعیت بسیار تحمیلی و تحقیرآمیزی را به آن‌ها تحمیل می‌کند و آن‌ها را عملا شهروندان درجه دو و محروم از حقوق شهروندی می‌کند.

لاریجانی افزود: این کاری است که بر خلاف تعهدات مختلف سازمان ملل و قرار‌ها و اسناد پایه‌ای حقوق بشر است؛ انشاالله این همکاری‌های بین ایران و سوریه وسعت پیدا خواهد کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور اظهار کرد: باید این را هم اضافه کرد که ایران در بین کشور‌های جهان اسلام بیشترین تجربه را در امر حقوق بشر دارد و ما کارشناسان و محققان بسیار خوبی را در این زمینه داریم.

لاریجانی بیان کرد: موضوع مهمتر این است که کشور‌هایی که خود سیاه چاله حقوق بشر هستند با هرزه گویی‌های فراوان حرف‌های مختلف و تهاجمات وسیعی را علیه ایران ساماندهی می‌کنند. همواره در صحنه بین المللی با درس‌هایی که حضرت امام راحل در همان دهه اول انقلاب به ما آموختند هیچ فرصتی را برای دفاع از حق از دست نمی‌دهیم.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور عنوان کرد: ما این امکانات و اعتقادات خود را با دوستان سوری و کسانی که موافق این موضع هستند پیگیری خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: البته آن چیزی که در سوریه اتفاق افتاد یک توفیق عظیم برای دکترین مقاومت بود؛ حضرت امام راحل پایه گذار این دکترین بودند.

لاریجانی گفت: در اینجا فقط مساله شکست داعش مطرح نیست، چون داعش یک مظهری بود از تروریسم بدون مرز و خشونت از تفکر آمریکا و غربی‌ها.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور افزود: شکستی که آن‌ها در سوریه و عراق خوردند نشان داد مساله ادعای سیطره آن‌ها بر دنیا و رهبری بر دنیا، چون فقط نیروی نظامی دارند با واقعیت‌ها منطبق نیست و منطقی که منطق فرعون و دیگر دروغ گویان بوده است دیگر شکست خورده است.

وی بیان کرد: باید آن چیزی که در سوریه و عراق اتفاق افتاده است را فتح‌الفتوح قرن ۲۱ دانست و عصبانیت دشمن هم دقیقا به همین خاطر است.

لاریجانی افزود: اینکه سپاه پاسداران عزیز را به عنوان یک گروه تروریستی اعلام می‌کند حکایت از قلیان خشم آن‌ها از این شکست دارد، چون سپاه در این فتح الفتوح نقش عمده‌ای داشته است.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور افزود: انشاالله همکاری‌های وسیعی برای همه نیرو‌های مقاومت خواهد بود، این نمونه خوبی در جهان اسلام برای به دست آوردن عزت است و نشان داد که کشور‌هایی که در دنیا احساس ناامنی می‌کنند بهتر است به ایران تکیه کنند تا کشور‌هایی که به آن‌ها عنوان گاو شیرده می‌دهند و زمانی که احتمالا یک خرده شیر آن‌ها خشکیده شود با لگد آن‌ها را دور خواهند انداخت.

لاریجانی گفت: جمهوری اسلامی پشتوانه بدون منت جهان اسلام است. ما با سوریه بحث‌های زیادی بخصوص در همکاری‌های علمی و بین المللی داریم و انشاالله این مسیر به خوبی به پیش خواهد رفت.

دبیر ستاد حقوق بشر کشور در پایان گفت: پیام ما به برادران خود در سوریه این است که نظام مدنی معقولی را به سرعت شکل دهند و ساختارهایشان را بسازند وانشاالله خدا هم کمکشان خواهد کرد.


کد مطلب: 72076
زمان انتشار: یکشنبه 25 فروردین 1398 - 18:15:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد