به روز شده: 45 دقیقه قبل
کد مطلب: 72147
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 07:06:15

وزیر اطلاعات: ۲۹۰ جاسوس مرتبط با «سیا» در کشور‌های مختلف شناسایی شدند

وزیر اطلاعات: ۲۹۰ جاسوس مرتبط با «سیا» در کشور‌های مختلف شناسایی شدند
حقوق بشر  > ایران  -  وزیر اطلاعات گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) طی سال گذشته، با ۱۱۴ تیم تکفیری، ۱۱۶ تیم وابسته به منافقین، ۴۴ تیم وابسته به ضدانقلاب، ۳۸۰ تیم قاچاق مواد مخدر برخورد کرده و عملیات ۱۸۸ تیم عملیاتی خنثی شده است.

به گزارش میزان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمود علوی وزیر اطلاعات، طی سخنانی در پیش‌خطبه‌های نماز جمعه تهران، اظهار کرد: دموکراسی حکومت مردم بر مردم را مطرح می‌کند اما اسلام حکومت بندگان صالح را برای مردم مطرح می‌کند.

وی تصریح کرد: در اسلام ارکان حکومت از جمله وزارت اطلاعات برای مردم و در خدمت مردم است.

حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود: کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات، بر اساس احکام شرعی و تدابیر مقام معظم رهبری است.

وی افزود: ریل‌گذاری کار اطلاعاتی بر پایه سند راهبردی امنیتی کشور است که حاصل بررسی‌های کلان امنیت ملی در پرتو رهنمودهای رهبری و راهبردهای حاصلِ تخصص سربازان گمنام، می‌باشد.

وزیر اطلاعات بیان داشت: کار اطلاعاتی در وزارت اطلاعات، کار مردم پایه و مردم مدار است. امنیت برای مردم نه بر مردم و سلب امنیت از دشمنان امنیت مردم.

وی گفت: امنیت در تمام عرصه‌ها در زمینه‌های امنیتی، سیاسی، رسانه‌ای، اجتماعی و اقتصادی و فرهنگی مد نظر وزارت اطلاعات است؛دستاوردهای مجاهدت‌های خاموش سربازان گمنام امام زمان(عج) در عرصه‌های مختلف حماسه‌هایی را رقم زده که حتی بیان گوشه‌هایی از آنها نیز در این فرصت ممکن نیست.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تصریح کرد: سربازان گمنام امام زمان (عج) طی سال گذشته، با ۱۱۴ تیم تکفیری، ۱۱۶ تیم وابسته به منافقین، ۴۴ تیم وابسته به ضدانقلاب، ۳۸۰ تیم قاچاق مواد مخدر برخورد کرده و عملیات ۱۸۸ تیم عملیاتی خنثی شده است.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تصریح کرد: صد‌ها تلاش سرویس‌های بیگانه برای جلب همکاری افرادی در داخل به عنوان جاسوس، شناسایی و خنثی شده است.

وی گفت: ده‌ها جاسوس را که جذب سرویس‌های بیگانه شده بودند، در مراکز حساس کشور شناسایی کردیم و به دستگاه قضایی معرفی شدند. گزارش شناسایی این جاسوس‌ها مایه بهت و سرگیجگی سرویس‌های بیگانه شد.

وزیر اطلاعات با اشاره به تغییر راهبرد از ضدجاسوسی پدافندی به ضدجاسوسی آفندی، اظهار کرد: در یک فرآینده پیچیده در برابر «سیا» سرویس اطلاعاتی آمریکا، شبکه جاسوسی این سرویس و ۲۹۰ جاسوس در کشور‌های مختلف از جمله کشور خودمان شناسایی شدند؛ در تبادل اطلاعات، این جاسوس‌ها با سرویس‌های کشور‌های دوست معرفی شدند و نتیجتاً در کشور‌های مختلف منابغ سیا شناسایی و دستگیر شدند و در نتیجه ارتباط سیا با منابع خود به هم ریخت؛ بگونه‌ای که در آمریکا کمیته شکست تشکیل دادند و رئیس سیا ورود این ضربه از سوی جمهوری اسلامی به آمریکا را تایید کرد.

وی گفت: اخیرا یاهونیوز با ۱۱ نفر از صاحبنظران امنیتی آمریکا مصاحبه داشت؛ یکی از آن‌ها با نام «اروین مک‌لو» می‌گوید این موضوع یکی از فاجعه بارترین شکست‌ها بعد از ۱۱ سپتامبر است. یکی دیگر از مقامات سیا از این ضربه با عنوان افتضاح اطلاعاتی یاد کرد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی گفت: ان‌شاء‌الله در آینده نزدیک جزئیاتی از این حماسه اطلاعاتی در مصاف با «سیا» از طریق رسانه ملی و دیگر رسانه‌ها در اختیار شما مردم عزیز قرا می‌گیرد.

وی بیان داشت: شبیه این ضربه به سرویس ام آی ۶ انگلیس وارد شد که در فرصت مناسب اطلاعات آنرا هم به مردم ارائه می‌کنیم.

وزیر اطلاعات اظهار داشت: فرزندان شما مردم در وزارت اطلاعات سلطه اطلاعاتی خود را تا اعماق رژیم اشغالگر گسترش داده‌اند تا جایی که برخی افراد کابینه آن‌ها جذب همکاری وزارت اطلاعات شدند.

وی گفت: در یکی از این اقدامات ضدجاسوسی، شرکتی را که در یکی از مراکز حساس قطعات معیوب را تزریق می‌کرد کشف و خنثی شد که اگر کشف نمی‌شد سر از فاجعه‌ای بشری درمی آورد.

حجت الاسلام والمسلمین علوی با بیان اینکه وزارت اطلاعات بر مفسدان اقتصادی بی‌رحمانه تاخته، گفت: وزارت اطلاعات مبارزه جدی با قاچاق کالا و ارز داشته و صد‌ها هزار هکتار منابع و اراضی ملی که تصرف عدوانی شده بود رفع تصرف شد.

وی با اشاره به صیانت از اموال مردم در بانک‌ها، اظهار داشت: در شرکتی که وابسته به یکی از بانک‌ها در خارج از کشور بود، ۲۰۹ میلیون درهم اماراتی به سرقت رفت که سارق که خانمی بود در کشور‌های مختلف متواری بود، قدرت اطلاعاتی ما او را تعقیب کرد و سرانجام او را به کشور بازگرداندیم و دستگیر کردیم.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه به برکت هدایت‌های مقام معظم رهبری و مقاومت مردم تحریم‌های آمریکا عملاً تاثیرخود را از دست داده است، خاطرنشان کرد: مقامات کشور‌های مختلف که به ایران سفر می‌کنند تاکید دارند که تصور نمی‌کردند جمهوری اسلامی ایران به این اندازه قوی باشد و در برابرفشار تحریمی آمریکا مقاومت کند؛ در نتیجه کشور‌های همسایه به سمت تعامل با ایران آمده‌اند و از وزارت اطلاعات درخواست نشست و تعامل دارند.

کد مطلب: 72147
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 07:06:15
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد