به روز شده: 8 ساعت و 59 دقیقه قبل
کد مطلب: 72155
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 10:16:53

اسقف اعظم ارامنه اصفهان: امنیت خود را مدیون نیروی انتظامی هستیم

اسقف اعظم ارامنه اصفهان: امنیت خود را مدیون نیروی انتظامی هستیم
اقلیت ها  - اُسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران با قدردانی از زحمات شبانه روزی ماموران پلیس گفت: جامعه ارامنه، امنیت خود را مدیون تلاش های نیروی انتظامی می دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، "سیپان کاشچیان" در دیدار با سردار"مهدی معصوم بیگی" فرمانده انتظامی استان اصفهان ضمن تبریک سال جدید و اعیاد پیش رو گفت: لازم می دانم مراتب تقدیر و تشکر خود و جامعه ارامنه را از زحمات و تلاش های شبانه روزی نیروهای پلیس و از امنیت بسیار مطلوب در اصفهان که مرهون زحمات پلیس است، اعلام کنم .

وی با بیان اینکه امروز کشور ایران از ثبات و آرامش مثال زدنی در دنیا برخوردار است، خاطرنشان کرد: جامعه ارامنه، امنیت و آرامش خود را مدیون تلاش های نیروی انتظامی می دانند.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران در ادامه، گنجاندن نام سپاه پاسداران در زمره گروه های تروریستی از سوی رئیس جمهور آمریکا را اقدامی ناشیانه و ناپسند توصیف کرد و گفت: به طور رسمی اعلام می کنیم که این گونه اقدامات از طرف ما مورد قبول نیست.

کاشچیان بر حمایت همه جانبه جامعه ارامنه از نیروهای نظامی و انتظامی کشور تاکید و تصریح کرد: ما با همه توان و ظرفیت خود از نیروهای نظامی و انتظامی کشور پشتیبانی و حمایت می کنیم و قدردان این نیروهای زحمتکش هستیم.

کاشچیان همچنین به موضوع سیل اخیر نیز اشاره و با ابراز همدردی با هموطنان آسیب دیده در این حادثه عنوان کرد: از زمان وقوع این حادثه با درخواست های مکرر جامعه ارامنه اصفهان و جنوب ایران برای کمک به مناطق سیل زده روبه رو بودیم که با پیشنهاد شورای خلیفه گری قرار شد تا هدایای داوطلبان جمع آوری و به این مناطق ارسال شود.

اسقف اعظم ارامنه اصفهان و جنوب ایران خاطر نشان کرد: تصمیم داریم، بازسازی یک مدرسه در استان خوزستان را برعهده بگیریم تا بتوانیم سهمی هرچند ناچیز در کم کردن آلام هموطنان خود داشته باشیم.

اتحاد، رمز فائق آمدن بر مشکلات

سردار معصوم بیگی، نیز در این دیدار ضمن تقدیر و تشکر از حضور پیشوای ارامنه جنوب کشور در فرماندهی انتظامی استان اصفهان گفت: بی تردید این رفت و آمد ها منشاء خیر و برکت خواهد بود.

وی در ادامه ضمن تبریک عید پاک که از اول تا 15 اردیبهشت ماه برگزار می شود، اظهار داشت: ارامنه ایران مردمانی پاک، خوشنام و قدرشناس هستند، این عزیزان همیشه در صحنه های حساس انقلاب از جمله جنگ 8 ساله که از سوی آمریکا به ایران تحمیل شد در کنار هموطنان مسلمان خود جانانه از کشور دفاع و شهدای زیادی را هم تقدیم کردند.

این مقام ارشد انتظامی با تقدیر از حس نوع دوستی جامعه ارامنه برای کمک به سیل زدگان، گفت: این موضوع نشان می دهد که مردم ایران فارغ از نوع مذهب به هم عشق می ورزند و همین اتحاد، انسجام و یکپارچگی مردم ایران رمز فائق آمدن بر مشکلات است.

سردار معصوم بیگی، قدرشناسی جامعه ارامنه نسبت به نیروهای نظامی و انتظامی کشور را ارزشمند دانست و خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح ایران اعم از سپاه، ارتش و نیروی انتظامی و بسیج مردمی در حقیقت فرزندان مردم هستند و جان شان را برای امنیت مردم و دفاع از ارزش ها فدا می کنند.

طبق گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی استان اصفهان، نیروهای مسلح را جزء فداکار ترین افراد جامعه بیان و عنوان کرد: نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در طول سال ده ها شهید تقدیم می کنند تا مردم ایران در امنیت کامل باشند و چیزی غیر از این نیز از یک نیروی مردمی انتظار نمی رود.

کد مطلب: 72155
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 10:16:53
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+1

دیگر مطالب