به روز شده: 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 72164
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 12:36:40

طرابلس علیه حفتر و فرانسه

حقوق بشر  > جهان  - شماری از مردم طرابلس پایتخت لیبی در اعتراض به تهاجم نظامی نیروهای ژنرال خلیفه حفتر و فرانسه به این شهر جلیقه‌های زرد پوشیدند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از خبرگزاری فرانسه؛ شماری از مردم طرابلس پایتخت لیبی در اعتراض به تهاجم نظامی نیروهای ژنرال خلیفه حفتر و فرانسه به این شهر با الهام گرفتن از معترضان فرانسوی جلیقه‌های زرد پوشیدند و در یکی از میدان های اصلی این شهر تجمع کردند.

طرابلس علیه حفتر و فرانسه

 

چند هزار نفر که برخی از آنها جلیقه‌های زرد رنگ پوشیده بودند و پرچم های ملی لیبی را در دست داشتند، روز جمعه با برپایی تظاهرات در میدان شهدای طرابلس، حمله نظامی ژنرال خلیفه حفتر و فرانسه را به طرابلس محکوم کردند. معترضان لیبیایی دولت فرانسه را به حمایت از ژنرال خلیفه حفتر که کنترل مناطق غربی لیبی را در دست دارد، متهم می کنند.

طرابلس علیه حفتر و فرانسه

 

 

تظاهرکنندگان که همگی طرفداران دولت وحدت ملی لیبی به نخست وزیری فائز السراج بودند، در مخالفت با یورش نظامی ژنرال خلیفه حفتر و حمایت فرانسه از وی شعار می دادند.

 

 

طرابلس علیه حفتر و فرانسه

 

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی لیبی چهارم آوریل عملیات نظامی خود را بر ضد طرابلس آغاز کردند. اما نیروهای ارتش ملی لیبی پشت دروازه های طرابلس با مقاومت سرسختانه نیروهای وفادار به دولت وحدت ملی لیبی که از مشروعیت بین المللی برخوردار است، روبرو شده اند.

تظاهرات در طرابلس علیه خلیفه حفتر با محکومت عربستان، امارات و مصر همراه بود
مردم لیبی با در دست گرفتن شعار نوشته هایی علیه عربستان، امارات و مصر در تظاهرات خود در طرابلس و مصراته، اقدامات این کشورها را در حمایت از خلیفه حفتر نظامی بازنشسته، محکوم کردند.
به گزارش شبکه تلویزیونی المیادین، طرابلس پایتخت لیبی و شهر مصراته عرصه تظاهرات در محکومیت حمله نظامی خلیفه حفتر به طرابلس بود.
تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در مخالفت با عربستان، امارات و مصر در دست داشتند و علیه فرانسه شعارهایی سردادند، با این ملاحظه که فرانسه از حمله حفتر به طرابلس حمایت می کند.
یکی از شهروندان لیبیایی گفت «برای کشورهای حامی تروریسم در لیبی، به ویژه فرانسه، روسیه، مصر، عربستان و امارات پیام واضح و روشنی ارسال می کنم و حمایت های آنها را از حفتر کودتاچی محکوم می کنم.»
یکی از زنان لیبیایی گفت بدون تردید، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا طرح فتنه جویانه ای در لیبی دارد. این در حالی است که مردم لیبی مخالف ترامپ و حفتر هستند.»
کلید واژه: لیبی - فرانسه
کد مطلب: 72164
زمان انتشار: شنبه 31 فروردین 1398 - 12:36:40
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد