به روز شده: 19 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 72222
زمان انتشار: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 09:30:08

سازمان حقوق بشر اروپایی:عربستان دست از جنایت هایش نمی کشد

سازمان حقوق بشر اروپایی:عربستان دست از جنایت هایش نمی کشد
حقوق بشر  > جهان  - رئیس سازمان 'اروپایی - سعودی حقوق بشر' در واکنش به اعدام 37 نفر در عربستان گفت : این اقدامات نشان داد که دولت ریاض نمی خواهد دست از جنایت های خود بردارد.

به گزارش ایرنا، «علی الدبیسی» رئیس سازمان اروپایی – سعودی حقوق بشر سه شنبه شب در گفت و گو با شبکه تلویزیونی المیادین گفت: این اعدام ها، دومین موج گردن زدن در دوران ملک سلمان است.
الدبیسی به این شبکه لبنانی گفت که اکثریت افراد اعدام شده را شهروندان شیعه عربستان تشکیل می دادند.
رئیس این سازمان حقوق بشری با اشاره به این که دولت ریاض به همگان ثابت کرده است که گوشش به هیچ یک از درخواست های بین المللی برای برقراری انصاف و عدالت بدهکار نیست، افزود: خانواده این قربانیان از زمان اجرای حکم اعدام فرزندانشان اطلاعی نداشتند.
وزارت کشور عربستان روز گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد پس از تایید محکومیت 37 نفر به اتهام اقدامات تروریستی، حکم اعدام آن ها اجرا شده است.
این افراد در ریاض؛ پایتخت، مکه مکرمه، مدینه منوره، منطقه القصیم (مرکز) و منطقه شرق و عسیر در جنوب عربستان گردن زده شدند.
این موج جدید اعدام ها یک ماه پس از آن انجام می شود که وبگاه آمریکایی «بیزنس اینسایدر» آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود، عربستان در سال 2019 در زمینه اجرای اعدام یک رکورد جدید از خود به جای گذاشته است.
براساس گزارش سازمان های حقوق بشری، شمار افراد اعدامی در عربستان در سال جاری میلادی به 80 نفر رسید، درحالی که این تعداد در چهارماهه نخست سال گذشته میلادی تنها 48 نفر بود.

کلید واژه: اعدام - عربستان
کد مطلب: 72222
زمان انتشار: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 09:30:08
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-1

دیگر مطالب