به روز شده: 1 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 72234
زمان انتشار: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 14:19:27

تلاش مقامهای آمریکایی برای مسکوت گذاشتن جنایات فرمانده نیروهای ویژه این کشور در عراق

تلاش مقامهای آمریکایی برای مسکوت گذاشتن جنایات فرمانده نیروهای ویژه این کشور در عراق
حقوق بشر  > جهان  - روزنامه نیویورک تایمز آمریکا فاش کرد مقامهای مسئول در یک واحد نیروهای ویژه ارتش این کشور، بعد از افشای جنایات هولناک یک فرمانده ارشد این نیروها در عراق از سوی نیروهای تحت امر وی، با هشدار به این نیروها نسبت به لو دادن این جنایات، دهان آنها را بسته و جنایات او را مسکوت گذاشته اند.


به‌ گزارش ‌ایسنا، روزنامه‌ نیویورک تایمز در مطلبی در این خصوص نوشت، کماندوهای یک واحد نیروهای ویژه‌ "Navy SEALS" موسوم به واحد "آلفا پلاتون" در Team ۷ گفتند، شاهد ارتکاب جنایات وحشتناکی از سوی فرمانده خود در زمان ماموریت وی در عراق بوده‌اند.

به نوشته این روزنامه، آنها بعداً بارها درباره این جنایت به مقامهای بالادستی گزارش داده اند اما با گذشت چندین ماه هیچ نشانه‌ای از برخورد رسمی با این فرمانده خود ندیده و از این مساله نارضایتی پیدا کردند.

در این مطلب فاش شده که این فرمانده مرتکب جنایاتی نظیر کشتن یک اسیر نوجوان بی دفاع با چاقو، شلیک کورکورانه راکت و تیربار به سمت مناطق مسکونی و شلیک با تک تیرانداز به سمت یک دختر دانش‌آموز و یک پیرمرد شده است.

نیروهای تحت امر این فرد در ادامه نسبت به هر گونه افشاگری نسبت به جنایات جنگی فرمانده خود هشدار دریافت کردند. هفت تن از این نیروها گفتند که مقامهای بالادستی به آنها هشدار داده بودند که هر گونه گزارش کردن جنایات جنگی هم تیمی هایشان و درخواست برای انجام تحقیقات رسمی درباره آنها باعث اخراجشان خواهد شد.

بر اساس گزارش این روزنامه جنایات این فرمانده به نامه ادوارد گالگر در سال ۲۰۱۷ و در جریان درگیری نیروهای ویژه آمریکایی با گروه تروریستی داعش در عراق رخ داده است.

در حال حاضر مقامها در حال انجام تحقیقات درباره جنایات وی هستند و او همچنین به تلاش برای مانع ایجاد کردن در برابر اجرای تحقیقات در مورد جنایاتش نیز متهم شده است.

کد مطلب: 72234
زمان انتشار: چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 - 14:19:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب