به روز شده: 11 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 72250
زمان انتشار: شنبه 7 اردیبهشت 1398 - 10:44:34

افزایش شمار جوانان و نوجوانان مرتکب چاقوکشی در زندان‌های انگلیس

افزایش شمار جوانان و نوجوانان مرتکب چاقوکشی در زندان‌های انگلیس
حقوق بشر  > جهان  - کالج پلیس انگلیس با انتشار گزارشی از افزایش رو به رشد شمار زندانیان جوان و نوجوان مرتکب چاقوکشی در این کشور ابراز نگرانی کرد.

به گزارش میزان، گاردین براساس جدیدترین گزارش‌های ارائه شده توسط پلیس و مراکز تحقیقاتی اعلام کرد شمار زندانیان جوان و نوجوان مرتکب چاقوکشی در انگلیس افزایش یافته است.


به گزارش گاردین، براساس بررسی انجام شده توسط پلیس انگلیس، مجازات زندان برای مجرمان جوان مرتکب چاقوکشی علیرغم اثرات مثبت کوتاه مدت توقف جرم، فایده‌ای نداشته و خطر بیگانه شدن بخش‌های کلیدی جامعه را در پی خواهد داشت.

این بررسی که توسط کالج پلیس انگلیس انجام و برای تمامی نیرو‌های پلیس انگلیس فرستاده شده، تاکید دارد آن‌ها با خطر افزایش روزافزون جرم چاقوکشی مواجه هستند.

این بررسی نشان می‎دهد که اوج سن حمل چاقو، ۱۵ سال است و اقدام "خشن" پلیس اعم از توقف و جستجو می‌تواند در کوتاه مدت باعث افزایش جرایم چاقوکشی شود و تنها راهبرد "سلامت عمومی" برای حل مشکلات ریشه دار موثر است که طیف وسیعی از نیرو‌ها اعم از پلیس را در بر می‌گیرد.

این بررسی در ادامه می‎گوید که تنها ۵ درصد جرایم چاقوکشی را گروه‌های تبهکار مرتکب شده‎اند و به نظر نمی‌رسد تشدید مجازات زندان و محکومیت مانعی در سیر صعودی این جرم باشد.

گزارش با اشاره به افزایش شمار زندانیان ۱۰ تا ۱۸ ساله مرتکب چاقوکشی، اعلام کرد افزایش مجرمان چاقوکشی و سلاح‌های تهاجمی در این بازه سنی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۸ مشاهده شده و حدود ۷۲ درصد افزایش داشته است.

آمار‌های منتشر شده دفتر آمار ملی انگلیس در روز پنجشنبه، حاکی از ۴۰۸۲۹ مورد چاقوکشی در سال ۲۰۱۸ در انگلیس است که نسبت به سال ۲۰۱۳-۱۴، حدود ۱۷ هزار مورد افزایش نشان می‌دهد.

بررسی کالج پلیس همچنین نشان می‌دهد که "ارتباط معناداری میان قومیت و حمل سلاح در سراسر کشور وجود ندارد" و مردان جوان بالاترین آمار حمل چاقو را دارند.

ضمن این که لندن حدود یک سوم جرایم چاقوکشی سراسر انگلیس را به خود اختصاص داده است. نکته قابل توجه این است که در لندن افراد سیاه پوست با توجه به این که نسبت به افراد سفیدپوست جمعیت کمتری را شامل می‌شوند، بیشتر در معرض توقف و جستجو از سوی پلیس قرار دارند.

در حالی که پلیس انگلیس از برخورد احترام آمیز با سیاه پوستان هنگام جستجوی آنان خبر می‌دهد، این گزارش در مورد افزایش حس ناامنی در میان مردم و تضعیف تمایل به پیروی از قانون را هشدار داده و می نویسد این امر خطر افزایش خشونت را در پی خواهد داشت.

این تحقیق دلیل تمایل جوانان انگلیسی به حمل چاقو و متعاقب آن ارتکاب چاقوکشی را محافظت از خود به ویژه در صورتی که آنان پیشتر قربانی جرایم خیابانی و نیز دزدی، تجاوز جنسی، آسیب و جراحات جدی شده باشند، اعلام کرد.

به گزارش گاردین، از عوامل موثر در افزایش ارتکاب جوانان و نوجوانان در انگلیس به چاقوکشی می‌توان به تجربیات دوران کودکی مانند سوءاستفاده، بی توجهی، جنایت، سوء مصرف مواد مخدر و الکل توسط والدین اشاره داشت. ضمن این که عملکرد ضعیف مدارس نیز در این امر موثر است.

کلید واژه: انگلیس
کد مطلب: 72250
زمان انتشار: شنبه 7 اردیبهشت 1398 - 10:44:34
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد