به روز شده: 10 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 72396
زمان انتشار: شنبه 14 اردیبهشت 1398 - 08:18:23

سوء استفاده‎های سیستماتیکی که از زنان انگلیسی می‎شود

سوء استفاده‎های سیستماتیکی که از زنان انگلیسی می‎شود
حقوق بشر  > جهان  - پایگاه دویچه وله از تاثیر سیاست‌های مهاجرتی انگلیس بر پناهجویانی که در بازداشتگاه‌های اتباع خارجی به سر می‌برند گزارش می‎دهد.

به گزارش میزان، دویچه وله در این گزارش نگاهی اجمالی به تاثیر سیاست‌های مهاجرتی انگلیس پس از اعتصاب غذای پناهجویانی که در بازداشتگاه اتباع خارجی «یارلز وود» به سر می‌برند، می‌پردازد.


"آنی" یکی از زنانی است که در سال ۲۰۱۴ خود را به انگلیس رسانده و دقیقا نمی‌داست چه سرنوشت شومی در انتظار او است. این زن توسط فردی به صورت قاچاق وارد این کشور شد و با وعده اینکه خطری سلامت او را تهدید نمی‌کند پا در انگلیس گذاشت. این در حالی است که آن شخص او را با وجود میل باطنی مجبور به خود فروشی کرد.

وی با آنکه جوانی بیش نبود در سن ۱۶ سالگی مجبور به ازدواج با مردی ۴۰ ساله شد که مورد ضرب و شتم و تجاوز قرار می‌گرفت. داستان شوم این زن به بردگی جنسی کشانده شد و در انگلیس حلقه جدیدی از سوء استفاده‌های جنسی در مورد او رقم خورد.
 
سوء استفاده سیستم پناهندگی انگلیس از شان زنان
این زن آفریقایی که با امید زندگی بهتر و فرار از مشکلات به این کشور پناه آورده بود در باتلاقی عمیق گرفتار می‌شود. یک روز پلیس به طور اتفاقی با آنی در محل کارش روبه رو شده و از نداشتن کارت مهاجرت او مطلع می‌شود.

در سال ۲۰۱۰ بعد از گذشت ۶ سال از ورود به خاک انگلیس برای اولین بار درخواست پناهندگی می‌دهد. در این مدت پلیس او را در زندان برای شناسایی هویت بازداشت می‌کند. بعد از آزاد شدن از زندان او را به مرکز مهاجرت «یارلز وود» انتقال می‌دهند. بعد از ۳ هفته این زن را به شهری در ولز می‌برند که مجبور به ماندن در اتاقی بسیار کوچک با ۸ زن از ملیت‌های گوناگون می‌شود.
 
 
به گفته آنی درخواست پناهندگی او پذیرفته نمی‌شود. این در حالی است که وکیل زن به بهانه مسافت زیاد تا ولز پرونده او را نا تمام رها می‌کند. رای تجدید نظر دادگاه مجددا رد شد و او را آواره خیابان‌های لندن کرد.
 

بعد از گذشت مدتی آنی متوجه گم شدن مدارکش در وزارت کشور انگلیس شد. پس از گذشت ۳ سال مجددا درخواست پناهندگی خود را ارائه داد. آنی در مصاحبه به دویچه وله گفت، روزی برای ملاقات یکی از دوستان خود به آپارتمان او می‌رود که متوجه حضور ۱۵ مرد از وزارت کشور انگلیس می‌شود. ماموران او را وادار به رفتار غیر اخلاقی کردند، اما او از انجام آن سر باز زد و برای دومین بار به بازداشتگاه «یارلز وود» منتقل شد. زن مدت ۳ ماه در آن بازداشتگاه بود که به دلیل بد رفتاری سلامت روان او روز به روز رو به وخامت می‌رفت.
 
نگاهی به سیاست‌های مهاجرتی انگلیس؛ سوء استفاده سیستماتیک از زنان
 

یارلز وود مکانی است که عمدتا زنان و خانواده‌ها در آنجا بازداشت می‌شوند، یکی از ۱۰ مراکز دور افتاده در انگلیس به شمار می‌آید. یک گزارش نیز که در سال ۲۰۱۷ توسط موسسه خیریه که برای حمایت از حقوق زنان پناهنده تشکیل شده بود حقایق تلخی از تاثیرات شدید سیاست‌های مهاجرت و بازداشت انگلیس منتشر کرد. در این گزارش خبر‌هایی از سوء استفاده جنسی، خشونت‌های جنسیتی آسیب جدی به سلامت روانی و جسمی زنان منتشر شد.
کلید واژه: انگلیس
کد مطلب: 72396
زمان انتشار: شنبه 14 اردیبهشت 1398 - 08:18:23
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+1

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد