به روز شده: 8 ساعت و 54 دقیقه قبل
کد مطلب: 72473
زمان انتشار: دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 13:55:48

نمونه دیگری از اقدام وحشیانه رژیم کودک‎کُش

نمونه دیگری از اقدام وحشیانه رژیم کودک‎کُش
حقوق بشر  > جهان  -  رژیم صهیونیستی در سال‌های اخیر در راستای سیاست رعب افکنی خود اقدام به بازداشت و قتل عام گسترده کودکان فلسطینی به ویژه در نوار غزه کرده است.

به گزارش جنایات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینیان، زن و مرد، پیر و جوان و کودک نمی‌شناسد. در جدیدترین حملات هوایی و توپخانه‌ای ارتش این رژیم به نوار غزه ۳۶۰ کیلومتر مربعی با ۲ میلیون نفر جمعیت در میان ۲۹ شهید، دو نوزاد نیز وجود داشت.


براساس آمار سازمان بین المللی دفاع از کودکان فلسطین، نظامیان رژیم صهیونیستی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۱ کودک فلسطینی را به شهادت رساندند. این در حالی است که شمار کودکان شهید فلسطینی در سراسر سال گذشته میلادی ۵۰ نفر بود.

صهیونیست‌ها در سال ۲۰۱۷ نیز ۸۳ کودک فلسطینی را به شهادت رسانده بودند.

«ماتیاس شمالی» مدیر کل آژانس کار و امداد سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی، از شهادت ۴۰ کودک فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست از زمان آغاز برگزاری راهپیمایی بزرگ بازگشت در نوار غزه خبر داد.

اما این تنها بخشی از جنایات رژیم صهیونیستی علیه کودکان فلسطینی است. رژیم صهیونیستی در سه ماهه نخست سال جاری میلادی اقدام به دستگیری ۲۳۰ کودک کرده است.

براساس اعلام اداره سیاست‌ها و دیپلماسی عمومی سازمان آزادیبخش فلسطین، صهیونیست‌ها در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹، دست‌کم ۲۳۰ کودک فلسطینی را بازداشت کردند.

در گزارش این سازمان آمده است صهیونیست‌ها در سال ۲۰۱۸ حدود ۳۲۵۵ کودک بین ۱۲ تا ۱۷ سال فلسطینی را بازداشت کردند.

رسانه صهیونیستی جروزالم پست در گزارشی ضمن تایید شکنجه کودکان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی نوشت ۷۰ درصد این کودکان با تهدیدات خشونت باری مانند تجاوز، تخریب خانه، حبس ابد و نیز گرسنگی مواجه می‌شوند. بیش از ۷۵ درصد از کودکان زندانی نیز با چشم بند دوران حبس خود را می‌گذرانند.

وزارت اطلاعات فلسطین چندی پیش از شکنجه گسترده کودکان زندانی در زندان‌های رژیم صهیونیستی خبر داده بود.

در گزارش وزارت اطلاعات فلسطین آمده بود ۹۵ درصد کودکان زندانی شده توسط رژیم صهیونیستی در زندان‌ها انواع شکنجه‌ها را تجربه کرده‎اند. این شکنجه‌ها سوای ممانعت رژیم صهیونیستی از دسترسی کودکان به وکیل یا اعضای خانواده در دادگاه است.

براساس این گزارش شکنجه کودکان در زندان‌های صهیونیستی غالبا در نیمه‌های شب انجام می‌شود. گزارش تاکید می‌کند که بازداشت گسترده کودکان بخشی از برنامه خشونت شدید رژیم صهیونیستی است که کودکان مدرسه‌ای را در ایست‌های بازرسی ورودی روستاها، شهر‌ها و اردوگاه‌های فلسطینی کرانه باختری هدف قرار می‌دهند.

روند صعودی شمار کودکان دستگیر شده فلسطینی در سال‌های اخیر از دیگر نکات قابل تامل در راستای سیاست رعب افکنی رژیم صهیونیستی است.

۱۶  هزار کودک فلسطینی در سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۸ توسط رژیم صهیونیستی بازداشت شدند و هم اکنون حدود ۲۵۰ کودک در زندان‌های این رژیم دوران حبس خود را می‌گذرانند.

رژیم صهیونیستی با تغییر در قوانین، حبس کودکان زیر ۱۴ سال را تا ۲۰ سال افزایش داده و این قانون را در کنست به تصویب رساند.
 
در تازه ترین جنایت رژیم صهیونیستی در حملات این رژیم به غزه بیش از این ۱۰ تن از جمله یک نوزاد دختر ۱۴ ماهه به نام صبا محمود و مادر باردارش شهید شدند.

کد مطلب: 72473
زمان انتشار: دوشنبه 16 اردیبهشت 1398 - 13:55:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد