به روز شده: 1 ساعت و 51 دقیقه قبل
کد مطلب: 72509
زمان انتشار: چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 - 10:42:46

نقض سیستماتیک حقوق بشر در سیستم قضایی آمریکا

نقض سیستماتیک حقوق بشر در سیستم قضایی آمریکا
حقوق بشر  > جهان  -  آمریکا در حالی سایر کشور‌ها را به نقض حقوق بشر متهم می‌کند که خود با نقض سیستماتیک حقوق افراد در سیستم قضایی‎اش همواره مورد انتقاد مجامع حقوقی در عرصه بین الملل مواجه بوده است.

به گزارش میزان، در حالی که واشنگتن ادعای پرچمداری حقوق بشر را دارد، همچنان رویکرد‌ها و سیاست‌هایی را اتخاذ می‌کند که حاکی از نقض سیستماتیک حقوق بشر در این کشور است.


سازمان دیده بان حقوق بشر در اوایل ماه آوریل سال جاری در گزارشی به کمیته حقوق بشر سازمان ملل ضمن تاکید بر سیاست‌های نادرست آمریکا در زمینه برخورد با مجرمان، طیف گسترده‌ای از افزایش روز افزون سوءرفتار در سیستم قضایی از جمله در نظر گرفتن مجازات‌های طولانی مدت برای مجرمان کودک و نوجوان و نیز در نظر گرفتن محکومیت بی تناسب با جرم تنها براساس نژاد را در آمریکا علام کرده است. اتخاذ رویکرد گسترش زندان‌ها آن هم در شرایطی که موفق به بازپروری مجرمین نشده و سیکل تکراری ارتکاب جرم و زندان را در پی دارد، از جمله موارد نقض حقوق بشر در آمریکا است.
 
 
نقض سیستماتیک حقوق بشر در سیستم قضایی آمریکا
 

بازداشت نوجوانان و جوانان در آمریکا براساس رویه‌های مرسوم برای بزرگسالان انجام شده و محکومیت‌ها متناسب با جرایم نیستند. بیش از ۵ هزار نوجوان در حال حاضر در زندان‌های بزرگسالان سراسر این کشور دوران حبس خود را می‌گذرانند.
 

تبعیض نژادی در صدور احکام و محکومیت‌های غیرمعمول در آمریکا به دلیل خصوصیات نژادی از دیگر مواردی است که تاکنون محافل حقوق بشری داخلی و بین المللی زیادی را به انتقاد واداشته است.
 
 
نقض سیستماتیک حقوق بشر در سیستم قضایی آمریکا

در همین حال پایگاه پراسپکت در تازه ترین گزارش خود نوشته است در حالی که نرخ مصرف مواد مخدر در میان سفید و سیاه پوستان آمریکایی مشابه است، آمریکایی‌های آفریقایی تبار ۶ برابر بیشتر از همتایان سفیدپوست خود به اتهام سوءمصرف مواد مخدر در زندان هستند.
 

اقدام دولت آمریکا برای اصلاح عدالت کیفری به ویژه لایحه "اصلاح مشکلات جنگ ناکام با مواد مخدر" نیز از سوی سازمان دیده بان حقوق بشر و دیگر گروه‌های حامی مدافع حقوق کیفری به دلیل نقایص بسیار با انتقادات گسترده‌ای مواجه شده است.
کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 72509
زمان انتشار: چهارشنبه 18 اردیبهشت 1398 - 10:42:46
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-3

دیگر مطالب