به روز شده: 5 ساعت و 13 دقیقه قبل
کد مطلب: 72725
زمان انتشار: یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 11:23:28

اردوگاه های رکبان و الحول در وضع مصیبت بار قرار دارند

 اردوگاه های رکبان و الحول در وضع مصیبت بار قرار دارند
حقوق بشر  > جهان  -  ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه برای بازگشت مهاجران سوری به خانه خود در بیانیه ای اعلام کرد که ساکنان اردوگاه های رکبان و الحول در سوریه در وضعیت مصیبت بار قرار دارند.

 در این بیانیه مشترک که به امضای میخاییل میزینتسف و حسین محفوظ روسای ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه برای بازگشت پناهندگان سوری به خانه های خود رسیده، خاطرنشان شده است: اقدامات غیرسازنده طرف آمریکایی که مانع بازگشت مهاجران سوری به خانه های خود می شود منجر به قربانیان جدید شده و بر آلام سوری هایی که در دو اردوگاه بزور نگهداری می شوند می افزاید.
«لازم به یادآوری است که در اردوگاه پناهندگان الحول مسائل مربوط به نقض حقوق سوری ها مشابه وضع اردوگاه رکبان است. در آنجا نیز آزادی تردد نقض می شود و اسناد پناهندگان را آنها می گیرند و اعضای خانواده ها را از یکدیگر جدا می کنند و کمک های انسانی به اندازه کافی به این اردوگاه ارائه نمی شود.»
در بیانیه خاطرنشان شده است: به رغم تلاش های روسیه و سوریه و تدابیری که برای تامین شرایط مساعد بازگشت پناهندگان به خانه های خود بکار گرفته می شود، روند خروج شهروندان سوری از اردوگاه رکبان کند است.
در بیانیه گفته شده است: تاکنون 12هزار نفر این اردوگاه را ترک کرده اند اما این کمی بیش از یک چهارم ساکنان اردوگاه است. بسیار امیدواریم که آهنگ خروج مهاجران از اردوگاه رکبان سرعت بیشتر بیابد.
ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه برای بازگشت مهاجران سوری در بیانیه خود خاطرنشان کرده است: ایجاد موانع برای بازگشت مهاجران سوری به خانه های خود غیرقابل قبول است و بر اوضاع سوریه و کشورهای همسایه آن در وهله نخست اردن و لبنان تاثیر منفی می گذارد.
سران این کشورها علاقه مند به بازگشت سوری ها به کشور خود هستند و به این روند کمک می کنند.
در ادامه بیانیه گفته شده است: برای نگهداری پناهندگان نیاز به بودجه است اما تحریم های اقتصادی که آمریکا و متحدانش وضع کرده بر اقتصاد سوریه و کشورهای همسایه آن تاثیر منفی گذاشته است.
ستاد هماهنگی اقدامات روسیه و سوریه برای بازگشت مهاجران سوری به خانه خود در پایان بیانیه خاطرنشان کرده است: تشکیلات انسانی زیر مجموعه سازمان ملل موظف هستند بنا به وظایفی که جامعه جهانی محول کرده به آمریکا فشار وارد آورند تا تحریم های اقتصادی ضدسوری لغو شود و اردوگاه های رکبان و الحول برچیده و همه ساکنان این دو اردوگاه به خانه های خود بازگردند.

کلید واژه: سوریه
کد مطلب: 72725
زمان انتشار: یکشنبه 29 اردیبهشت 1398 - 11:23:28
همچنین در ارتباط با این مطلب:
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد