به روز شده: 43 دقیقه قبل
کد مطلب: 72769
زمان انتشار: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 08:55:27

رئیس کل دادگستری کرمان از دادگستری شهرستان زرند بازدید کرد

قوه قضائیه  - رئیس کل دادگستری استان کرمان به همراه جمعی از معاونین دادگستری از شعب دادسرا و دادگاه شهرستان زرند بازدید و از نزدیک در جریان امور قرار گرفت و با قضات و کارمندان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، موحد در بازدید ۵ ساعته از بخش‌های مختلف دادگستری زرند از جمله، قسمت بایگانی پرونده‌ها و شعبات دادسرا و دادگاه ، موجودی پرونده‌ها، نحوه استفاده از سیستم سمپ و همچنین میزان استفاده از ابلاغ الکترونیک را مورد ارزیابی و بررسی قرار داد.

رئیس شورای قضائی استان کرمان در حاشیه این بازدید اظهار داشت: مراقبت از حقوق شهروندی در فرایند قضائی محافظت از نظام قضائی اسلامی است.

وی سرکشی از حوزه‌های قضائی را از رویکرد‌های مهم نظارتی دستگاه قضایی دانست و افزود: با انجام این دیدار‌ها، نوعی نظارت و رسیدگی به امور مراجعان صورت می‌گیرد و مسئولان قضایی از نزدیک در جریان امور قضایی و مسائل قضات رسیدگی‌کننده به پرونده‌ها و مشکلات مردم مراجعه‌کننده به دادسرا‌ها و دادگاه‌ها قرار خواهند گرفت.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان هدف از این بازدید‌ها را ایجاد انگیزه بیشتر بین کارکنان دادگستری دانست و گفت: این بازدید‌ها باعث می‌شود تا کارکنان بدانند که زحمات و تلاش‌های آنان در تمامی نقاط استان کرمان دیده می‌شود.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که در این دیدارها تا حدودی مسائل و مشکلات و آنچه را در محاکم و دادگاه‌ها می‌گذرد، از نزدیک ملاحظه و برنامه‌ریزی مناسبی برای بهبود آن انجام خواهد پذیرفت.

همچنین در این سفر احمد آبیار، مدیرکل بازرسی استان کرمان به همراه علی شفیعی، رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان کرمان از بخش‌های مختلف زندان شهرستان زرند بازدید و از نزدیک با تعدادی از زندانیان گفتگو کردند و در جریان مسائل آنان قرار گرفتند و برای رفع برخی از مشکلات، دستور‌های قضائی لازم صادر نمودند.

در پایان این بازدید مدیر زندان زرند، گزارشی از آخرین وضعیت زندان و نیاز‌های آن بیان کرد.

کلید واژه: قوه قضائیه - کرمان
کد مطلب: 72769
زمان انتشار: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 08:55:27
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری