به روز شده: 34 دقیقه قبل
کد مطلب: 72771
زمان انتشار: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 09:11:54

نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان شرکت پدیده/ قاضی خواستار همکاری کامل متهمان با دادگاه شد

نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان شرکت پدیده/ قاضی خواستار همکاری کامل متهمان با دادگاه شد
قوه قضائیه  -  نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان پرونده شرکت پدیده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد در حال برگزاری است.

به گزارش میزان، نهمین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده در دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران در نظام اقتصادی کشور به ریاست قاضی منصوری در مشهد برگزار شد.

در ابتدای جلسه و پس از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و اعلام رسمیت جلسه توسط رئیس دادگاه؛ قاضی منصوری با اشاره به روند رسیدگی به جرایم متهمین پرونده در روز‌های گذشته، خواستار رعایت نظم جلسه توسط حاضران و همچنین همکاری کامل متهمین با دادگاه در جهت استیفای حقوق شکات و سهامداران شد.

پس از سخنان و تذکرات ابتدایی قاضی منصوری، رئیس جلسه از حضور اصحاب رسانه و مطبوعات در صحن علنی جلسه تشکر و خواستار تنویر افکار عمومی با هدف پیشگیری از وقوع مجدد جرایم شد.  

در ادامه با اعلام رئیس جلسه، مدیرکل بازرسی استان خراسان رضوی در جایگاه قرار گرفت و نسبت به تشریح اقدامات این سازمان در قبال تخلفات این شرکت اقدام نمود. 

بازرس ارشد سازمان بازرسی با اشاره به پیشینه اقدامات این اداره از ابتدای رویداد تخلفات توسط مسئولان وقت این شرکت گفت: از همان ابتدا و پس از مشخص شدن انحراف فعالیت‌های این شرکت از معیار‌های قانونی، گزارش‌های مختلفی تهیه و به مقامات مسئول ارائه و تذکرات متعددی نیز در این زمینه با هدف اصلاح روند امور و پیشگیری از استمرار تخلفات داده شد. در مواردی مانند نحوه تعیین قیمت سهام، خرید و فروش سهام، دریافت تسهیلات از بانکها، نحوه انجام تبلیغات، ساخت و ساز بدون مجوز و در بستر رودخانه نیز تذکر داده شد. هم اکنون نیز تحقیقات در مورد قصور احتمالی مسئولان ادارات و سازمان‌هایی که در انجام وظایف خود کوتاهی کرده اند، ادامه دارد و اقدامات قانونی لازم نیز به انجام خواهد رسید.  

پس از توضیحات مدیر کل بازرسی استان خراسان رضوی در زمینه اقدامات این سازمان با رویکرد پیشگیری از تخلفات این شرکت و همچنین پیگیری‌های صورت پذیرفته باموضوع برخورد با قصور احتمالی برخی نهاد‌ها و سازمان‌ها از انجام وظایف قانونی خود؛ قاضی منصوری از نماینده مدعی العموم خواست تا کیفرخواست مربوط به متهم سعیدرضایی فرزند علی را قرائت نماید. بر اساس کیفرخواست صادره توسط دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در مورد متهم سعید رضایی، نامبرده به تحصیل مال از طریق نامشروع و فعالیت گسترده در امر دلالی سهام پدیده متهم است.

متهم رضایی با قرار گرفتن در جایگاه متهم‌ و معرفی خود و اشاره به نسبت خود با متهم ردیف اول به تشریح نحوه فعالیت‌های خود در قالب این شرکت پرداخت.

باتشریح فعالیت‌های دلالی توسط متهم رضایی، قاضی از حسابرس ویژه پرونده و همچنین وکیل متهم خواست تا به ترتیب به بیان توضیحات و دفاعیات خود بپردازند.

پس از آن، نماینده دادستان مشهد از محضر دادگاه اجازه خواست تا به تشریح نحوه اقدامات دلالانه متهم رضایی بپردازد که مورد موافقت رییس جلسه قرار گرفت.

با اتمام دفاعیات متهم رضایی، قاضی منصوری از نماینده دادستان خواست تا کیفرخواست صادره نسبت به متهم امیر سالاری فرزندحبیب را نیز قرائت نماید. تحصیل مال از طریق نامشروع و فعالیت گسترده در امر دلالی سهام پدیده از جمله موارد اتهامی متهم امیر سالاری است.

نامبره با اشاره به نسبت خود با متهم ردیف اول گفت: اظهارات خود در مرحله تحقیقات مقدماتی را قبول دارم.
نماینده داستان گفت: متهم با ارائه چک‌های بلند مدت، اقدام به دلالی سهام پدیده میکرده و از سویی سود انباشته و سهام هدیه نیز دریافت کرده است.

قاضی منصوری از حسابرس ویژه پرونده خواست تا مطالب خود را بیان نماید. همچنین وکیل مدافع متهم امیرسالاری به ارائه دفاعیات خود پرداخت.

در ادامه جلسه، نماینده مدعی‌العموم خواست تا مدیرعامل فعلی شرکت پدیده به عنوان مطلع به بیان مطالب خود بپردازد.

پس از آن، کیفرخواست متهم سیدشهاب الدین کاظم زاده وطنی فرزند رضا مبنی بر تحصیل مال از طریق نامشروع بواسطه فعالیت گسترده در امردلالی سهام پدیده توسط نماینده مدعی العموم قرائت و قاضی منصوری از متهم خواست تا به سوالات مطروحه پاسخ دهد.

متهم گفت:اظهارات و اقاریر خود در مرحله تحقیقات مقدماتی را قبول دارم. تمام اقدامات را با دستور متهم ردیف اول انجام میدادم.

نماینده دادستان نیز گفت:نامبرده نقش موثری در روند افزایشی قیمت سهام داشته است.
پس از اتمام دفاعیات متهم‌کاظم زاده؛ کیفرخواست متهم سید احمد برومند فرزند محمد توسط نماینده دادستان مشهد قرائت شد. تحصیل مال از طریق نامشروع بواسطه فعالیت گسترده در امر دلالی سهام پدیده از اتهامات نامبرده است.

متهم برومند گفت:سرمایه اولیه نداشتم و بنگاه املاک داشتم.

نماینده دادستان نیز گفت: تراکنش خرید و فروش نامبرده قابل توجه بوده و اقدامات وی درافزایش حبابی سهام موثر بوده است. کارشناس حسابرس ویژه پرونده نیز توضیحاتی در مورد نحوه عملکرد متهم ارائه داد. پس ازآن رییس دادگاه قرار تامین تعدادی از متهمین را تشدید و طبق قانون به آنان تفهیم و ابلاغ کرد.

ادامه رسیدگی به سایر اتهامات متهمین پرونده شرکت پدیده به صبح فردا موکول شد.

 

کد مطلب: 72771
زمان انتشار: سه شنبه 31 اردیبهشت 1398 - 09:11:54
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+3

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری