به روز شده: 1 روز و 13 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 72867
زمان انتشار: یکشنبه 5 خرداد 1398 - 09:52:14

سبحانی خبر داد: صلح و سازش بیش از یک هزار پرونده از طریق میانجیگری در یک سال گذشته

قوه قضائیه  - سبحانی گفت: در راستای میثاق نامه عدالت و امنیت پایدار و با رایزنی دادستانی با سران طوایف و استفاده از ظرفیت میانجیگران عامل قتل جوان عنبرآبادی، تحویل این مرجع قضایی شد.

به گزارش میزان، سبحانی دادستان عمومی و انقلاب شهرستان عنبرآباد اعلام کرد: طی یک سال گذشته یک هزار و ۱۸ فقره پرونده از طریق میانجیگران عنبرآبادی به صلح و سازش رسیده است که در این رابطه حوزه قضائی عنبرآباد رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است.

وی در تشریح جزئیات خبر اظهار داشت: چهارشنبه هفته گذشته یکم خرداد ماه در پی نزاع دسته جمعی تعدادی جوان در شهرستان عنبرآباد متاسفانه یک نفر جوان به ضرب گلوله اسلحه شکاری کشته می‌شود.

این مقام قضایی عنوان کرد: بلافاصله پس از وقوع این حادثه قاتل از صحنه جرم متواری می‌شود و بازپرس ویژه قتل در محل حادثه حاضر و رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس و دادستانی قرار می‌گیرد.

سبحانی عنوان کرد:با توجه به اینکه در حوزه قضائی عنبرآباد نقش میانجیگران در حل و فصل دعاوی بسیار برجسته است و در سال گذشته رتبه اول استان را به خود اختصاص داده است، بلافاصله از ظرفیت میانجیگران استفاده شد و قاتل خود را به سیستم قضایی معرفی نمود.

سبحانی گفت: قاتل در تحقیقات اولیه علت وقوع این حادثه را یک اختلاف خانوادگی و کینه قدیمی اعلام کرد و در حال حاضر با قرار بازداشت مناسب روانه زندان شده است.

 در چند ماه اخیر این چندمین قاتل مسلحی است که با رایزنی‌های صورت گرفته توسط دادستان‌های جنوب استان با سران طوایف و میانجیگران خود را به دستگاه قضایی معرفی کرده اند.

کد مطلب: 72867
زمان انتشار: یکشنبه 5 خرداد 1398 - 09:52:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی