به روز شده: 10 ساعت و 12 دقیقه قبل
کد مطلب: 73219
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1398 - 18:05:51

استقبال سوئیس از همکاری های حقوقی و قضائی با جمهوری اسلامی ایران

استقبال سوئیس از همکاری های حقوقی و قضائی با جمهوری اسلامی ایران
حقوق بشر  > ایران  - هیات اعزامی ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران که در سوئیس حضور داشت در دومین روز سفر خود به سوئیس جلسات فشرده ای را با مقامات قضائی و سیاسی این کشور برگزار نمودند.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، مذاکرات قضائی و حقوق بشری جمهوری اسلامی ایران و سوئیس در  دو نشست صبح وعصر روز پنجشنبه دربرن برگزار شد.
طرف سوئیسی عملکرد سیستم قضائی این کشور را در رابطه با عدالت کیفری جوانان - نوجوانان و نحوه فعالیت کانون های اصلاح و تربیت  ( در قالب کانتون ها یا همان ایالتهای خود مختار) را بیان کرد و خواستار تبادل نظر کارآمد با طرف ایرانی شد.
همچنین طرف سوئیسی ضمن استقبال از توضیحات مقامات قضایی کشورمان در خصوص سازوکارهای عفو در ایران و سیستم های حل و فصل اختلافات قبل از ورود پرونده به چرخه قضایی، خواستار تبادل بیشتر اطلاعات و انجام همکاری های فنی و حرفه ای قضایی در رابطه با موارد فوق و سایر موضوعات فنی میان سیستم قضایی دو کشور شد.

در حاشیه ملاقات های روز دوم که در محل وزارت امور خارجه سوئیس صورت گرفت، هیات قضایی کشورمان از پیشنهاد طرف سوئیسی برای تنظیم موافقتنامه همکاری های فنی و قضایی میان دو کشور توسط ستاد حقوق بشر از طرف جمهوری اسلامی ایران و مقامات قضایی دادگستری این کشور استقبال کرد و خواستار تنظیم مفاد آن طی بازه زمانی مناسب و سازوکاری منتج به تبادل و ارتقا تجربیات دو کشور در حوزه های مختلف حقوق بشری گردید.

در ملاقات های  روز دوم همچنین مقرر شد علاوه بر پیگیری همکاری ها در قالب موافقتنامه ، به موازات آن دو کشور بستر مناسبی را برای توسعه همکاری فوق میان موسسات آموزشی و دانشگاهی را نیز فراهم آورند.

ماموریت دو روزه هیات قضایی کشورمان به سرپرستی دکتر سید مجید تفرشی معاون امور بین الملل ستاد حقوق بشر قوه قضائیه و با حضور معاونین شورای حل و فصل اختلاف و سازمان زندان های کل کشور، معاون مدیر کل حقوق بشر وزارت خارجه و همچنین رایزنان سیاسی سفارت کشورمان در برن با تاکید و استقبال طرفین برای برگزاری دور نهم مذاکرات در تهران به پایان رسید.
در پایان روز دوم و جلسه جمع بندی موضوعات سیاسی و حقوق بشری دو کشور  آقایان سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان و همتای سوئیسی ایشان نیز حضور داشتند.

 

بیشتر بخوانید:‌برگزاری هشتمین دور گفتگوهای قضایی و حقوق بشری میان ایران و سوئیس

کد مطلب: 73219
زمان انتشار: شنبه 25 خرداد 1398 - 18:05:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+1

دیگر مطالب