به روز شده: 36 دقیقه قبل
کد مطلب: 73229
زمان انتشار: یکشنبه 26 خرداد 1398 - 10:12:00

موحد: مشکلات حقوقی و قضائی 17بنگاه تولیدی حل و فصل شد

موحد: مشکلات حقوقی و قضائی 17بنگاه تولیدی حل و فصل شد
قوه قضائیه  - رئیس کل دادگستری استان کرمان به اقدامات انجام شده توسط مثلث رونق تولید در استان کرمان اشاره کرد و گفت: طی چند ماه گذشته مشکلات و موانع حقوقی و قضایی، ۱۷ بنگاه تولیدی در استان کرمان با ورود سیستم قضایی حل و فصل شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، رئیس کل دادگستری استان کرمان در آئین تودیع و معارفه رئیس جدید دادگستری شهرستان سیرجان اظهار داشت: در یک سال گذشته ۶۵ هزار و ۸۰۰ فقره پرونده وارد دادگستری شهرستان سیرجان شده است.

نماینده عالی دستگاه قضائی در استان کرمان اعلام کرد: باتوجه به اینکه سیرجان یکی از شهر‌های بزرگ و پر جمعیت استان کرمان است یک مجتمع قضائی جدید در سیرجان راه اندازی خواهد شد.

این مقام ارشد قضائی در استان کرمان خطاب به رئیس جدید دادگستری و سایر قضات گفت: سال جاری با درایت مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان سال رونق تولید انتخاب شده است، سیرجان قطب معدن و صنعت کشاورزی تجارت است حمایت قضایی از رونق تولید و رفع موانع فراروی بنگاه‌های تولیدی در این شهرستان اهمیت بسزایی دارد.

وی تاکید کرد: ضرورت دارد مقامات قضایی در شهرستان‌ها با مردم و نخبگان و فرهنگیان جامعه اعم از اساتید دانشگاه، روحانیون، دانشجویان و اصحاب رسانه جلسات مشترک هم اندیشی در جهت پیشبرد اهداف قوه قضائیه برگزار کنند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: اضلاع مثلث رونق تولید شامل بخش خصوصی و مدیران بنگاه‌های تولیدی، دستگاه‌های اجرایی و دستگاه‌های نظارتی و سیستم قضایی می‌باشند.

موحد یادآور شد: طبق نظر کارشناسان متخصص غیرقابل پیش بینی بودن و تغییرات قیمت مواد اولیه و محصولات، موانع در فرآیند‌های اداری و اخذ مجوز‌های کسب و کار در دستگاه‌های اجرایی، بی ثباتی سیاست‌ها، قوانین و مقررات و رویه‌های اجرایی ناظر بر کسب و کار، فساد و سوء استفاده از مقام و موقعیت اداری در دستگاه‌های اجرایی، دشواری تامین مالی از بانک ها، رویه‌های ناعادلانه ممیزی ودریافت مالیات و رویه‌های سختگیرانه در ادارات کار و بیمه برای مدیریت نیروی انسانی را ازجمله مهمترین موانع پیش روی رونق تولید هستند.

وی تاکید کرد: با توجه شعار سال مبنی بر رونق تولید، دادگاه‌ها بایستی در رسیدگی به شکایات و پیگرد موثر متجاوزان به حقوق دیگران اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

رئیس کل دادگستری کرمان همچنین بر کاهش ورودی پرونده‌ها و نشست با نخبگان، علما، روحانیون، ائمه جمعه و جماعات دانشگاهیان و اصناف، روسای ادارات و سازمان‌ها در جهت کاهش مراجعات و دعاوی جرائم مراجعات به دستگاه قضایی یکی از راهبرد‌های برنامه تحولی است، تاکید کرد.

کد مطلب: 73229
زمان انتشار: یکشنبه 26 خرداد 1398 - 10:12:00
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری