به روز شده: 10 ساعت و 19 دقیقه قبل
کد مطلب: 73253
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 11:57:52

رحمانی فضلی: زمان بندی‌ برای تعمیر و ساخت خانه‌های تخریب شده در سیل تغییر نخواهد کرد

رحمانی فضلی: زمان بندی‌ برای تعمیر و ساخت خانه‌های تخریب شده در سیل تغییر نخواهد کرد
حقوق شهروندی  - وزیرکشور با بیان اینکه بنا نیست که حل همه مشکلات را به عهده بنیاد مسکن بگذاریم، گفت: زمان بندی‌ها در تعمیر و ساخت خانه‌های تخریب شده در سیل تغییر نخواهد کرد، کندی در ابتدای کار را با گلایه مندی پذیرفتیم، اما توقع مان این است که کار در زمانبندی خود صورت گیرد.

به گزارش میزان، عبدالرضا رحمانی فضلی صبح امروز و در چهارمین جلسه قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده که در محل وزارت کشور برگزار شد، با اشاره به برخی آسیب‌های موجود در مناطق سیلزده کشور، اظهار داشت: در لرستان، با سرمای زودرس و یا در خوزستان کشت تابستانه داریم که کشاورز یک ضرر دیگر هم می‌دهد که کشت تابستانه‌اش انجام نمی‌شود.

وی ادامه داد: بعد از آن توصیه‌ای که مقام معظم رهبری داشتند و با اختیاراتی که رئیس جمهور محترم درباره قرارگاه به بنده ابلاغ کردند، قرار شده فرآیند‌ها و مسیر‌های اداری را کوتاه کرده و اولویت‌ها را تعیین کنیم و ما در قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق سیلزده همین کار‌ها را انجام می‌دهیم.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: اگر قرارباشد در قرارگاه این تصمیمات گرفته شود و بانک‌ها یا خزانه و دستگاه‌های دیگر کار خود را انجام دهند پس چه نیازی به برپایی قرارگاه بوده است؟ لذا اقتضای قرارگاه این است که ما مسیر‌ها را کوتاه کنیم و سرعت کار‌ها را بالاببریم تاکار‌ها سریعتر انجام شود.

رحمانی فضلی عنوان کرد: با تشکر از همه دستگاه‌هایی که کارهایشان را انجام داده اند، گلایه مندی مان زا از دستگاه‌هایی که گفته اند و لی انجام نداده اند، را در همینجا اعلام می‌کنیم. انتظار داریم که به سرعت این کاستی‌ها را جبران کنند تا انشالله در جلسه بعدی که اینجا می‌گذاریم ،آن‌ها نیز جزو دستگاه‌هایی باشند که از آن‌ها تقدیر می‌شود.

وی خطاب به استانداران گفت: شما به عنوان نیرو‌های عملیاتی سر صحنه صفی هستید. انتظار این است که استانداران محترم هم مکتوب و هم شفاهی و تلفنی مسائل موجود را منتقل کنند و رونوشت آن را هم به ستاد بدهند که ما هم در اینجا به کمک استانداران محترم بیاییم. ضمن اینکه برای همه زحمت‌هایی که استانداران در ایام و همه دستگاه‌های استانی متقبل شدند، ارزش قائلیم و تشکر میکنیم.

وزیر کشور با اشاره به وظایف دستگاه‌های بخشی در مسئله سیل نیز عنوان کرد: دستگاه‌های بخشی مانند وزارت جهادکشاورزی، وزارت نیرو و راه و شهرسازی خودشان باید مستقلا امور مربوطه در این زمینه را پیگیری کنند. برخی از گزارشات مبین این موضوع بود که دستگاه‌های بخشی هم پیگیری‌های لازم را نکرده اند. خب توقع داشته اند که ستاد همه این کار‌ها را انجام دهد. ستاد وجود خارجی مستقل ندارد بلکه یک نهاد هماهنگ کننده، تصمیم گیر ناظر است که خواهش دارم دوستان در بحث اجرا این مسائل را در نظر بگیرند.

رحمانی فضلی با اشاره به ایمن سازی دیوار‌های ساحلی نیز بیان داشت: این اقدام لازم نیست و خودم به آقای تابش گفته ام که زیر بار این موضوع نروید. بگذارید دستگاه مربوطه این کار را انجام دهد، حال که با دلسوزی وارد این کار شده اند باید ایشان را تشویق کرده و برای کمک وارد شویم.
 
وزیر کشور بیان داشت: متولی دیوار ساحلی و یا مسائل زیرساختی مشخص است. بنا نیست که حل همه مشکلات را به عهده بنیاد مسکن بگذاریم. حال که بنیاد مسکن این اقدامات را داوطلبانه انجام می‌دهد از دستگاه‌های اجرایی هم توقع کمک داریم.

وی افزود: اولویت ما اول بحث مسکن است، رئیس جمهور برای اسکان در مسکن موقت، دو ماه وقت دادند از این دوماه ۲۵ روز وقت داریم که بعد از آن دیگر نباید شاهد مسکن موقت باشیم و همه باید در خانه‌های خودشان باشند. البته باید کمک کنیم تا تعمیرات راانجام دهند. رئیس جمهور برای نوسازی هم تا شب نوروز وقت دادند، الان هرچقدر بخاطر عدم تامین مالی بانک‌ها و خزانه عقب هستید، باید باقیمانده سال را به سرعت جبران کنید. قطعا از شما تا شب نوروز خانه‌های ساخته شده را می‌خواهیم.

وزیر کشور گفت:دستگاه‌های متولی و مشارکت کننده باید وظایف خود را انجام دهند، زیرا زمان بندی ما در تعمیر و ساخت خانه‌های تخریب شده در سیل تغییر نخواهد کرد، کندی در ا ابتدای کار را با گلایه مندی پذیرفتیم، اما توقع مان این است که کار در زمانبندی خود صورت گیرد.
کد مطلب: 73253
زمان انتشار: دوشنبه 27 خرداد 1398 - 11:57:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+2

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده