به روز شده: 10 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 73277
زمان انتشار: سه شنبه 28 خرداد 1398 - 10:33:25

خط و نشان مقام‎های ۲ کشور بر سر سطح بزهکاری!

خط و نشان مقام‎های ۲ کشور بر سر سطح بزهکاری!
حقوق بشر  > جهان  -  رسانه‎های انگلیس در گزارش‎هایی ضمن انتقاد از موضع اخیر رئیس جمهور آمریکا نسبت به وضعیت لندن انتقاد کردند.

به گزارش میزان، در پی انتقادات شدید رئیس جمهور آمریکا از شهردار لندن به دلیل جرایم قاچوکشی و به قتل رسیدن چندین نفر طی روزهای گذشته خبرگزاری مترو در گزارشی به مقایسه قتل‌های که در آمریکا رخ می‌دهد با شهر لندن پرداخت.

 
 
واکنش رسانه‌های انگلیسی به اظهارات تند ترامپ علیه شهردار لندن

 
پس از آنکه پلیس لندن ۵ مورد چاقوکشی که در عرض کمتر از ۲۴ ساعت رخ داده بود گزارش کرد دونالد ترامپ در توییتی با اظهارات بسیار تند نحوه مدیریت شهردار لندن را " فاجعه و فضاحت" ملی نامید.

ترامپ همچنین در توییت خود نوشت که شهر لندن به شهردار جدیدی نیاز دارد و باید خیلی زود برکنار شود.

به گزارش مترو، انتقادات ترامپ در حالی منتشر شده است که شهرهای آمریکا بیشترین آمار قتل و تیراندازی را به نسبت شهر لندن به خود اختصاص داده و کافی است که ترامپ نگاهی دقیقی به آمار کشورش بیندازد.
 

واکنش رسانه‌های انگلیسی به اظهارات تند ترامپ علیه شهردار لندن
بر اساس آمار‌های اعلام شده سال گذشته ۱۳۲ نفر در شهر لندن به قتل رسیدند که این میزان از آمار در هر ۱۰۰ هزار شهروند لندنی ۱.۵ بوده است. این در حالی است که زمانی که همین آمار با برخی از شهر‌های آمریکا همانند بالتیمور، دیترویت، نیواورلئان و سنت لوئیس مورد مقایسه قرار می‎گیرد.

در سال ۲۰۱۷، ۲۰۵ نفر از ساکنان شهر سنت لوئیس و میسوری که تنها ۳۱۸ هزار نفر جمعیت دارند به قتل رسیدند. این آمار که تنها در یکی از ۳۲ شهر کوچک آمریکا به ثبت رسیده که تقریباً ۲ برابر قتل‌های لندن به شمار می‌آید.

طبق بررسی انجمن جرایم خشونت آمیز در شهر‌های بزرگ، نرخ کشتار و قتل در شهر سنت لوئیس آمریکا ۶۴.۹ در هر ۱۰۰ هزار نفر بوده که این میزان ۴۳ برابر بیش‌تر از قتل‌هایی است که در شهر لندن به ثبت می‌رسد.

همچنین در سایر شهر‌های بزرگ آمریکا از جمله بالتیمور، نیواورلئان و دیترویت نرخ کشتار و قتل به ترتیب ۵۱.۱، ۴۰.۶ و ۳۹.۷ است.
 
 
افزایش ناامنی‎ها در شهر‌های انگلیس و آمریکا؛ خط و نشان مقام‎های ۲ کشور بر سر سطح بزهکاری
 
نکته قابل تامل آن است که حتی در شهر واشنگتن دی سی جایی که کاخ سفید قرار دارد و ترامپ آن را خانه خود می‌نامد نرخ کشتار و قتل ۱۱ برابر بیشتر از شهر لندن است.
 
سخنگوی شهردار لندن در پاسخ به اظهارات تند ترامپ گفت، در حال حاضر شهردار تمرکز خود را در حمایت از جوامع این شهر و ارائه خدمات گسترده اضطراری گذاشته است.

کد مطلب: 73277
زمان انتشار: سه شنبه 28 خرداد 1398 - 10:33:25
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+3

دیگر مطالب