به روز شده: 5 دقیقه قبل
کد مطلب: 73278
زمان انتشار: سه شنبه 28 خرداد 1398 - 10:35:29

کاظمی: چرخش سند تحول بنیادین از نظام آموزشی به تربیتی است

کاظمی: چرخش سند تحول بنیادین از نظام آموزشی به تربیتی است
کودکان  - سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رویکردی تربیتی و فرهنگی دارد و بزرگ‌ترین چرخش آن از نظام آموزشی به تربیتی است.

به گزارش میزان، معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی مشترک مدیران کل و معاونان سازمان نوسازی مدارس آسیب‌های اجتماعی را نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی دانست و تاکید کرد آموزش‌زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت شده است.

علیرضا کاظمی در این گردهمایی که در اردوگاه شهیدباهنر برگزار شد، گفت: «توجه به رویکرد‌های قرآنی برای ما نعمت است. برای دستیابی به مکارم اخلاقی باید روی نفسمان پا بگذاریم، اما نه تنها مکارم اخلاقی، بلکه آداب و اخلاق هم کمرنگ شده است.»

وی افزود: «سند تحول بنیادین آموزش و پرورش رویکردی تربیتی و فرهنگی دارد و بزرگ‌ترین چرخش آن از نظام آموزشی به تربیتی است. همچنین مدرسه به عنوان اصلی‌ترین، اما نه تنهاترین رکن مطرح است.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: «سند تحول بنیادین باید در موضوعات فضا، معلم و کتاب درسی تجلی یابد.»

کاظمی گفت: «به طور معمول آمادگی برای زندگی آینده در فضا‌های غیرمدرسه‌ای شکل می‌گیرد و از این منظر اردوگاه‌ها اهمیتی والا پیدا می‌کنند؛ اکنون هزار و ۱۳۲ کانون فرهنگی تربیتی، ۷۵۰ مرکز مشاوره و ۳۵۰ اردوگاه داریم. البته باید فضای بیشتری برای فعالیت‌های پرورشی و تربیتی شکل گیرد تا دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی در امان باشند.»

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: «امروزه آسیب‌های اجتماعی نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی بوده است. آموزش‌زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت شده است.»

کد مطلب: 73278
زمان انتشار: سه شنبه 28 خرداد 1398 - 10:35:29
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5-1

دیگر مطالب