به روز شده: 9 ساعت و 26 دقیقه قبل
کد مطلب: 73295
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 08:39:38

منظری توکلی خبر داد: همکاری مدارس مهارتی دانشگاه آزاد با قوه قضائیه

حقوق شهروندی  - علیرضا منظری توکلی گفت: رشته حقوق را با مشورت همکاران قوه قضائیه در مدارس عالی مهارتی تشکیل دادیم و این مدارس به وسیله‌ی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب که از قطب‌های آموزش حقوق در کشور هست تاسیس و اداره می‌شود.

به گزارش میزان، علیرضا منظری توکلی معاون آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی درباره وضعیت رشته حقوق در مدارس مهارتی دانشگاه آزاد و همکاری دانشگاه با قوه قضائیه گفت: اولین مدرسه‌ی مهارتی که توسط دانشگاه آزاد تشکیل شد مدرسه عالی مهارتی حقوق بود.

وی در ادامه بیان کرد: رشته حقوق را با مشورت همکاران قوه قضائیه در مدارس عالی مهارتی تشکیل دادیم و این مدارس به وسیله‌ی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران جنوب که از قطب‌های آموزش حقوق در کشور هست تاسیس و اداره می‌شود.

منظری توکلی در ادامه درباره شیوه آموزش به این دانشجویان در این مدارس گفت: این مدرسه به صورتی است که در یک کلاس ۲۵ تا ۳۰ دانشجو حضور می‌یابند. در این کلاس دانشجویان وارد فضایی می‌شوند و هر کس نقشی را اختیار می‌کند یک نفر شاکی یکی متشاکی یکی رئیس دفتر و قاضی و هر کسی یک نقشی را اختیار می‌کند و بعد نقش‌ها جا به جا می‌شوند و با هدایت استاد نقش‌های مختلف را مدیریت می‌کنند و بعد از خروج خبره گی لازم برای اداره یک جلسه محاکمه را کسب می‌نمایند.

وی در ادامه درباره وضعیت اشتغال دانشجویان مدارس مهارتی بیان کرد: بهترین راه ایجاد اشتغال توسعه مهارت آموزی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای است و آموزشگده‌های فنی و حرفه‌های دانشگاه آزاد از کسانی که دوست دارند تکنیسین ماهر شوند و بتوانند بعد از فراغت از تحصیل در دوره دبیرستان وارد بازار کار شوند و این می‌توانند خیلی کمک کند. در بیشتر کشور‌های پیشرفته وضعیت همین است.

وی در ادامه بیان کرد: در کشور‌های پیشرفته تنها ۲۵ درصد از جمعیت جوان به دنبال تحصیل نظری می‌روند و بقیه حدود ۷۵ درصد افراد در دوره‌های تکنیسینی ترییت می‌شوند و به عنوان تکنیسینی ماهر و مشغول به کار می‌شوند.

کد مطلب: 73295
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 08:39:38
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده