به روز شده: 9 ساعت و 55 دقیقه قبل
کد مطلب: 73310
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 13:12:51

استراتژی جهانی سازمان ملل برای مقابله با نفرت‌پراکنی

استراتژی جهانی سازمان ملل برای مقابله با نفرت‌پراکنی
حقوق بشر  > جهان  - دبیرکل سازمان ملل اظهار کرد، این سازمان استراتژی جهانی تازه‌ای برای مقابله با نفرت پراکنی به اجرا گذاشته است.به گزارش ایسنا، آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اظهار کرد: در حالی که تکنولوژی دیجیتال زمینه‌های تازه‌ای را ایجاد کرده که می‌توانند موجب رشد نفرت پراکنی شوند، در عین حال می‌تواند به نظارت بر فعالیت‌ها در این فضا نیز کمک کند. لزوم تشکیل گروه‌های داوطلب که در زمینه مقابله با آزار و اذیت و نفرت پراکنی در فضای اینترنتی فعالیت دارند، ظرفیت همکاری در این زمینه را نشان می‌دهد.

به گفته گوترش، این استراتژی هدف مقابله با "موج" بیگانه‌هراسی، عدم بردباری و نژادپرستی را دنبال خواهد کرد که رهبران "برخی کشورها" آن‌ها را ترویج می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، دبیرکل سازمان ملل ادامه داد: رهبران سیاسی در برخی کشورها از الفاظ و مفاهیم مرتبط با برخی از این گروه‌ها استفاده می‌کنند که وجهه اقشار آسیب‌پذیر را تخریب و استاندارهای شایستگی افراد را در گفتمان عمومی که چندین دهه در راستای اهداف ما بوده، تضعیف می‌کند.

گوترش افزود، تیم‌های سازمان ملل در کشورهای مختلف و ماموریت‌ها و شرکای این سازمان در سراسر جهان در کنار دولت‌ها، جوامع مدنی و بخش خصوصی به برنامه‌ریزی و اجرای این استراتژی کمک خواهند کرد.

کد مطلب: 73310
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 13:12:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-3

دیگر مطالب