به روز شده: 37 دقیقه قبل
کد مطلب: 73319
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 14:16:28
دبیر ستاد حقوق بشر:

هیچ‌کس نباید ضدیت و مخالفت با قانون را ترویج کند، حتی اگر وکیل دادگستری است

هیچ‌کس نباید ضدیت و مخالفت با قانون را ترویج کند، حتی اگر وکیل دادگستری است
حقوق بشر  > جهان  -  لاریجانی با اشاره به اینکه هیچ کس در ایران نباید ضدیت و مخالفت با قانون را ترویج کند، گفت: توصیه ما به اروپایی‌ها این بود که از یک جانبه گری، اسلام هراسی و خودمحوری دست بردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر،  محمد جواد لاریجانی صبح امروز با رییس کمیته خلع سلاح و کنترل تسلیحات و عدم اشاعه مجلس آلمان و هیئت همراه دیدار کرد.

وی در حاشیه این دیدار و در جمع خبرنگاران پیرامون محور‌های مورد بحث در این جلسه اظهار کرد:
مباحث هیئت عالیرتبه پارلمانی عمدتا حول دو محور و مسائل مربوط به عدم اشاعه و برجام و همکاری‌های حقوق بشری، قضایی و اقتصادی مطرح شد.

لاریجانی ادامه داد: در این جلسه عمدتا در مورد مسائل حقوق بشر صحبت کردیم و برای آن‌ها بیان کردیم که حقوق بشر نباید یک میدان بازی و بازیچه سیاستمدارن باشد و حقوق بشر را باید قطع نظر از مسائل مختلف مطرح کنیم. از آنطرف روزانه هزاران کودک، زن و پیر یمنی کشته می‌شوند و صد‌ها کودک فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی هستند، اما از طرف غربی‌ها و به خصوص آلمانی‌ها چیزی در دفاع از حقوق این افراد نمی‌بینیم.

وی تصریح کرد: گذشته از اینکه فقط در سال گذشته میلادی، آلمان بالغ بر یک و نیم میلیارد یورو اسلحه به عربستان و امارات فروخته است، علائم خوبی در دفاع از حقوق بشر نیست.

وی ادامه داد: برای این هیئت توضیح دادیم مساله مبارزه با برهنگی مساله‌ای کاملا مهم است و در همه جای دنیا وجود دارد و قانون حجاب نیز در ایران مساله مبارزه با برهنگی است، حدود و معنای برهنگی مساله‌ای است که در فرهنگ‌های مختلف تعریف شده است و هیچ کس در ایران نباید ضدیت و مخالفت با قانون را ترویج کند، حتی اگر وکیل دادگستری است.

لاریجانی تاکید کرد: وکلای دادگستری قسم خورده‌اند که قانون را رعایت کنند حتی اگر معتقدند قانونی مناسب نیست، ولی رعایت آن حتما ضروری است و این پایه مدنیت است.

وی با بیان اینکه در این جلسه دموکراسی ایرانی را که بر اساس عقلانیت اسلامی و از محصولات بزرگ انقلاب است برای آن‌ها توضیح دادیم، تصریح کرد: نشان دادیم که دموکراسی ایرانی چه دموکراسی عمیق و ریشه داری است.

لاریجانی موضوع همکاری‌های قضایی را از دیگر محور‌های مورد بحث در این جلسه عنوان کرد و گفت: ریاست قوه قضاییه طبیعتا خطوط نوآورانه‌ای را دنبال می‌کنند که پیشرفت تشکیلات قضایی را در حوزه‌های مختلف در پی دارد.

وی افزود: در این جلسه مباحث بسیار دقیق و فنی صورت گرفت و طرف آلمانی علاقه‌مند شد که در این مباحث و حتی بحث‌های اصولی که مربوط به ریشه‌های عقلانیت اسلامی ما در قوانین نظام مدنی است جلساتی داشته باشیم و برای گفتگو‌های دوجانبه حقوق بشری و قضایی اظهار علاقه کردند که این گفتگو‌ها مانند سابق دوباره ادامه یابد.

لاریجانی افزود: برای آن‌ها توضیح دادیم که جمهوری اسلامی ایران بر اساس انقلاب از یک کشور دست‌نشانده به اصطلاح ترامپ گاو شیری منطقه‌ای تبدیل به یک ابرقدرت منطقه‌ای شد و این نشان از توفیقات جمهوری اسلامی دارد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: توصیه ما به اروپایی‌ها این بود که از یک جانبه گری، اسلام هراسی و خودمحوری دست بردارند و بیایند با واقعیت حقیقی و جمهوری اسلامی که قصد احترام به همه را دارد و مخالف سلاح اتمی و تجاوز نظامی و طرفدار استقرار حکومت‌ها بر اساس آرا ملت‌ها چه در یمن، عراق، سوریه و فلسطین اشغالی است، روبه رو شوند و ما همکاری هایمان را ادامه می‌دهیم.

کد مطلب: 73319
زمان انتشار: چهارشنبه 29 خرداد 1398 - 14:16:28
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+3

دیگر مطالب
گفتگو
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
دکتر حمیدرضا غلامزاده در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر:
سازمان هایی نظیر عفو بین الملل ابزاری غیردیپلماتیک برای فشار به کشورها است
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد