به روز شده: 4 دقیقه قبل
کد مطلب: 73412
زمان انتشار: دوشنبه 3 تیر 1398 - 12:11:01

هشدار گوترش درباره اتیوپی

هشدار گوترش درباره اتیوپی
حقوق بشر  > جهان  - "آنتونیو گوترش" دبیر کل سازمان ملل متحد با ابراز نگرانی از کودتای نافرجام در اتیوپی و کشته شدن فرمانده ارتش و فرماندار منطقه "امهره" این کشور ، خواستار خویشتن داری تمام طرف ها شد.


به گزارش روزنامه "القدس العربی" چاپ لندن، "استفان دوجاریک" سخنگوی گوترش در بیانیه‌ای افزود که دبیر کل سازمان ملل از همه طرف‌ها در اتیوپی می‌خواهد که از هر اقدامی که صلح و ثبات این کشور را برهم می‌زند، دوری کنند.

گوترش در این بیانیه از پایبندی "آبی احمد" نخست وزیر اتیوپی برای کشاندن مرتکبین این جنایت پای میز محاکمه قدردانی و خاطر نشان کرد: سازمان ملل همواره از تلاش‌های دولت اتیوپی در مواجهه با چالش‌های پی در پی حمایت می‌کند.

دفتر نخست وزیری اتیوپی دیروز (یکشنبه) توئیت کرد که علیه دولت محلی در منطقه امهره در شمال غرب اتیوپی کودتا رخ داده و در این میان "امباچو میکونین" فرماندار این منطقه و یکی از مشاورانش جان خود را از دست داده اند.

"بیلنیه سیوم" سخنگوی دولت اتیوپی نیز تاکید کرد که ساعاتی بعد از این اتفاق، در حمله‌ای به نظر هماهنگ، "سیری میکونین" فرمانده ارتش اتیوپی توسط محافظ شخصی اش در منزل وی به قتل رسید.

سخنگوی دولت اتیوپی افزود: گردان "اعدام" که تحت رهبری "اسامینو تسغی" رئیس دستگاه امنیتی امهره است، روز شنبه به نشستی در این منطقه حمله کردند که منجر به کشته شدن فرماندار امهره و یکی از مشاورانش شد.
پس از تکیه آبی احمد بر کرسی نخست وزیری در اتیوپی در آوریل ۲۰۱۸ شمار زیادی از زندانیان سیاسی آزاد شده و بسیاری از احزاب سیاسی آزادانه فعالیت می‌کنند، هم چنین احمد شمار زیادی از مسئولان متهم به نقض قانون اساسی را مجازات کرد، اما با این حال خشونت قومی و نژادی در بسیاری از مناطق اتیوپی گسترش یافته است.

کلید واژه: اتیوپی
کد مطلب: 73412
زمان انتشار: دوشنبه 3 تیر 1398 - 12:11:01
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6+3

دیگر مطالب