به روز شده: 2 دقیقه قبل
کد مطلب: 73418
زمان انتشار: دوشنبه 3 تیر 1398 - 14:06:31

باچله: ۵۵ هزار فرد مرتبط با داعش در سوریه و عراق باید آزاد یا محاکمه شوند

باچله: ۵۵ هزار فرد مرتبط با داعش در سوریه و عراق باید آزاد یا محاکمه شوند
حقوق بشر  > جهان  - کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل امروز (دوشنبه) گفت، ۵۵ هزار شبه نظامی داعشی شامل نیروهای خارجی و خانواده‌هایشان در عراق و سوریه باید آزاد یا محاکمه عادلانه شوند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، میچل باچله، کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل گفت: کشورها باید مسؤولیت اتباع خود را بپذیرند و نباید بی‌خانمانی و آوارگی را بر فرزندان این شبه نظامیان اعمال کنند.

باچله ادامه داد: ۵۵ هزار شبه نظامی داعشی شامل نیروهای خارجی از ۵۰ کشور و ۱۱ هزار عضو خانواده آنها در اردوگاه الهول واقع در شمال شرق سوریه و در شرایط بسیار بدی زندگی می‌کنند.

مقام‌های شمال شرق سوریه به کشورهای غربی تاکید دارند تا شهروندان خود را که به داعش ملحق شده به همراه خانواده‌هایشان بازگردانند.

رئیس شورای حقوق بشر سازمان ملل ادامه داد: اعضای خانواده نیروهای خارجی باید بازگردانده شوند مگر آنکه طبق معیارهای بین‌المللی آنها را بابت جرایم ارتکابی‌شان تحت پیگرد قرار دهند. علی الخصوص کودکان شامل آنهایی که ممکن است توسط داعش برای انجام اقدامات تحریک آمیز و خشونت بار تحریک یا به خدمت گرفته شده باشند، با نقض گسترده حقوق بشر روبه‌رو هستند.

باچله همچنین اظهار کرد، مقامات سودان باید اجازه دهند ناظران حقوق بشر وارد این کشور شوند و دست از سرکوب معترضان برداشته و خدمات اینترنتی را از سر بگیرند.

وی در جلسه شورای حقوق بشر در ژنو که سه هفته طول می‌کشد گفت، گزارشی درباره قتل حدود ۱۰۰ معترض و زخمی شدن تعداد بالای آنها در حملات نیروهای امنیتی به تحصن معترضان در خارطوم در سوم ژوئن را دریافت کرده است.

او افزود، احتمالا صدها معترض نیز مفقود باشند.

کد مطلب: 73418
زمان انتشار: دوشنبه 3 تیر 1398 - 14:06:31
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-2

دیگر مطالب