به روز شده: 7 دقیقه قبل
کد مطلب: 73427
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 06:59:49

آیت الله شهریاری: سامانه ثبت دارایی‌ها و اموال مسئولان تا دوماه آینده فعال می شود

قوه قضائیه  - رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه گفت: در مراحل نهایی طراحی سامانه ثبت دارایی‌ها و اموال مسئولان هستیم که امیدواریم تا دوماه آینده پیاده سازی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، آیت الله حمید شهریاری در سومین روز از هفته قوه قضائیه در گفتگو با شبکه خبر ، درباره راه‌اندازی سامانه ثبت دارایی‌ها و اموال مسئولان تصریح کرد: در حال طراحی این سایت هستیم که قانونگذار از ما خواسته در این سامانه اموال فرزندان و همسران مسئولان نیز رصد شود.
وی گفت: امیدواریم ظرف دو ماه آینده، پیاده سازی سامانه ثبت اموال مسئولان فراهم شود، اما این پیگیری نباید به مسئولان محدود شود. ما باید بر افرادی متمرکز شویم که عادت به تخلف دارند.  رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه ادامه داد: بر این اساس "سامانه افراد خاص" را راه اندازی کردیم تا اطلاعات این افراد در سامانه مدیریت پرونده قضایی ثبت شود و بفهمیم در چه جاهایی فعال و حساب باز می کنند؛ آنها باید نشاندار و از طریق این قوه رصد شوند. او ادامه داد: ما نیاز به امکانات، قوانین و مقرات جدید و تقویت سامانه ها هستیم. امروز در فناوری اطلاعات ضعیف هستیم چون بودجه لازم به این امر تخصیص نیافته است.
رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه با تاکید بر اینکه فناوری اطلاعات لازمه تحول در دستگاه قضاست تصریح کرد: در دنیای امروز دیگر نمی توان بدون این ابزار در هیچ حیطه ای کار کرد.
  وی در ادامه به مسئله مراقبت الکترونیکی و پابند الکترونیکی اشاره و تصریح کرد: در این طرح که کاملا بومی است؛ افراد علاوه بر اینکه در کنترل کامل هستند، از طرفی مراقب خانواده خود نیز هستند و این برای خانواده ها بهتر از زندانی شدن سرپرستشان است و هزینه های مجرم برعهده خودش است. همه استان ها هم از این طرح استقبال کرده اند.
آیت الله شهریاری افزود: درصدد افزایش پابندهای الکترونیک هستیم و طبق دستور رئیس قوه قضائیه استفاده از پابند الکترونیکی افزایش پیدا کرده است.
 رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه بیان کرد: تعداد پرونده‌های در گردش ما در شوراهای حل اختلاف 17 میلیون و 733 هزار پرونده است که بیانگر افزایش بیش از یک میلیونی فعالیت دستگاه قضائی نسبت به سال گذشته است.
 وی در ادامه به امر نظارت در این قوه اشاره و خاطر نشان کرد: در حوزه نظارتی اتفاق بسیار خوبی در سامانه ثنا افتاده و رفتار کارکنان و قضات را از پشت شبکه رصد می‌کنیم. اینها بالغ بر بیش از 6 هزار مورد در سال 96 بوده است.

 

کد مطلب: 73427
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 06:59:49
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری