به روز شده: 35 دقیقه قبل
کد مطلب: 73433
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 08:28:52

نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران بی نتیجه پایان یافت

نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران بی نتیجه پایان یافت
حقوق بشر  > ایران  -  نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل پس از حدود ۲ ساعت با انتشار بیانیه‌ای که نشان دهنده عدم همراهی اعضا با آمریکا در اتخاذ مواضع علیه ایران بود، پایان یافت.

به گزارش میزان؛ نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران شب گذشته بی نتیجه و بدون حمایت همپیمانان آمریکا از ادعا‌های واشنگتن علیه کشورمان پایان یافت.

به گزارش رویترز، نشست غیرعلنی شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران شب گذشته (سوم تیر) با انتشار بیانیه‌ای مبنی بر درخواست کاهش تنش در منطقه خلیج فارس پایان یافت.

در بیانیه نشست غیرعلنی ۲ ساعته دوشنبه شب شورای امنیت سازمان ملل که به پیشنهاد کویت، رئیس دوره‌ای این شورا مطرح شد، نامی از ایران برده نشد.

در این بیانیه که توسط «منصور العتیبی» نماینده کویت در سازمان ملل قرائت شد، ضمن تاکید بر حل و فصل مسالمت آمیز و دیپلماتیک تنش‌ها، آمده است: "اعضای شورای امنیت از طرفین و همه کشور‌های منطقه می‌خواهند با نشان دادن بیشترین خویشتن داری، اقداماتی در راستای کاهش رویایی‌ها انجام داده و به تنش‌ها پایان دهند. "

قرائت بیانیه پایانی شب گذشته نشست شورای امنیت سازمان ملل که با محوریت سرنگونی پهپاد آمریکایی که به صورت غیرقانونی وارد حریم هوایی ایران شده بود، تشکیل شد، بدون ذکر نامی از این ماجرا، موید شکست دیپلماتیک دیگری برای واشنگتن و عدم حمایت همپیمانانش از ادعا‌های خصمانه این کشور علیه ایران است.

کد مطلب: 73433
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 08:28:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب