به روز شده: 10 ساعت و 28 دقیقه قبل
کد مطلب: 73437
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 08:39:30

کرمی خبر داد: ورود مدعی العموم به واگذاری اراضی ملی به پتروشیمی سقاوه

قوه قضائیه  - کرمی در تشریح عملکرد دادسرای یاسوج از ورود مدعی العموم به اراضی ملی واگذار شده پتروشیمی سقاوه خبرداد.

به گزارش میزان، مهرداد کرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و شهادت مظلومانه‌ی معمار دستگاه قضایی آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ نفر از یاران با وفایش، به تشریح بخشی از عملکرد دادسرا و دادستان در بحث حقوق عامه پرداخت.

کرمی از ورود مدعی العموم به اراضی پتروشیمی سقاوه خبرداد.

و گفت: برای پتروشمی سقاوه از باب حقوق عامه و تکالیف مدعی‌العموم دادخواست را تقدیم دادگاه عمومی دادیم که یک کار بی نظیر در سطح کشور است .
 
این مقام قضایی د راستان کهگیلویه و بویراحمد اظهار امیدواری کرد:  هر چه زودتر کارهای قانونی انجام  و اراضی ملی واگذار شده در پتروشیمی استرداد شود چرا که وقتی در کاری جعلی صورت گرفته  ثبت شرکتی جعلی باشد باید این قرارداد منحل و باطل شود که البته این واگذاری در کمیسیون واگذاری صورت گرفته است.
 
دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: یکی از وظایف دادستان پیگیری حقوق عامه است و می‌تواند برای حمایت از حقوق عامه ورود کند.


وی با بیان اینکه حقوق عامه از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: در حال حاضر پیگیری حقوق عامه از سایر جرائم دراولویت بوده و از اهمیت بیشتری برخوردار است.

کرمی به نظارت بر بازار اشاره و بیان کرد: نظارت بر بازار از حقوق عامه بود که ورود کرده ایم و از بخش‌های مختلف بازار بازدید به عمل آمده است و یک دادیار را مأمور این کار کردیم که روزانه بازار را نظارت و رصد کند.

دبیر شورای حفظ حقوق بیت المال در اراضی ملی و منابع طبیعی با بیان اینکه در این عرصه اقدامات خوبی انجام شده است، گفت: در سال ۹۷ بیش از ۱۷ هزار و ۹۴۰ مترمربع مناطق حفاظت شده را از دست سود جویان و متعرضین به این عرصه‌ها بازپس گرفتیم و حدود ۳۳۲ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شد و به بیت المال بازگشت.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه افزود: در سال ۹۷ بیش از ۵۸ هکتار از حریم رودخانه‌ها آزاد شد و برای آب منطقه‌ای ضرب الاجل یک ماهه ای تعیین کردیم که حریم تمام رودخانه‌های استان رفع تصرف شوند.

کرمی با بیان اینکه در برخورد با متخلفین هیچ گونه تبعیضی صورت نگرفته است، ادامه داد: جمع آوری ۸ هزار و ۴۶۴-انشعاب غیرمجازآب شهری و بیش از ۲۹۰۰ فقره انشعاب غیرمجاز روستایی و ۵ هزار و یکصد انشعاب غیرمجاز برق در این زمینه بوده است.

دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با قدردانی از فرماندهی نیروی انتظامی استان و همکارانشان که پای کار هستند، افزود: در بحث مقابله با جرائم خشن اقدامات خوبی انجام گرفته است و رئیس کل دادگستری استان هم در این زمینه پای کار بودند.

وی در ادامه بر رعایت حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع تاکید کرد.

کد مطلب: 73437
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 08:39:30
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7+4

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری