به روز شده: 10 ساعت و 16 دقیقه قبل
کد مطلب: 73448
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 09:25:17

حریرچی: پوشش بیمه‌ای طرح تحول سلامت در ایران یک رکورد جهانی است

حقوق شهروندی  - معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: قرار بود در گام نخست طرح سلامت بیش از پنج میلیون نفر را بیمه کنیم، اما در پوشش بیمه‌ای از ۸۳،۳ درصد به بالای ۹۳.۵ درصد رسیدیم که این یک رکورد جهانی است.

به گزارش میزان، ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اهداف طرح تحول سلامت گفت: هدف غایی طرح تحول سلامت و نظام سلامت کشور همانند سایر کشور‌های دنیا، رسیدن به پوشش همگانی سلامت است و این یک تعهد بین المللی نیز هست که کشور‌های دنیا نسبت به اجرای آن متعهد هستند.

حریرچی ادامه داد: طبق برنامه ریزی‌هایی که انجام شد، قرار است با اولویت قرار گرفتن سلامت در دولت یازدهم و همکاری مجلس شورای اسلامی در افق ۲۰۲۵ میلادی، پوشش همگانی سلامت را اجرایی کنیم و این موضوع را به مراجع بین المللی اعلام کردیم.

وی درباره پوشش همگانی سلامت اظهار کرد: پوشش سلامت سه ضلع دارد؛ یک ضلع و هدف پوشش همگانی سلامت این است که تعداد افراد بیشتری را تحت پوشش قرار دهیم و از طریق نظام بیمه‌ای و یا هر نظام حمایت مالی دیگر، تمام افراد جامعه را تحت پوشش قرار دهیم. دومین هدف و ضلع این است که قریب به اتفاق و اکثر خدمات مورد نیاز مردم از نظر سلامت که مشتمل بر ارتقاء سلامت، پیشگیری، درمان، توانبخشی و طب تسکینی است را به طور عادلانه برای مردم تهیه کنیم.

حریرچی افزود: هدف سوم پوشش همگانی سلامت، حمایت مالی حداکثری از مردم است چرا که مردم نباید به خاطر دریافت خدمات سلامت دچار سختی‌های مالی شوند؛ بنابراین پوشش بیشتر مردم، ارائه بیشتر خدمات ضروری و کمک مالی در این راستا از اهداف پوشش همگانی سلامت است.

وی اظهار داشت: با وجود اینکه هم در قانون اساسی و هم بر اساس قوانین عادی قرار بود همه مردم ایران تحت پوشش بیمه قرار بگیرند، اما این اتفاق هیچ گاه نیفتاده بود.
معاون کل وزارت بهداشت بیان داشت: هنگامی که طرح تحول سلامت را آغاز کردیم، ۱۶،۷ درصد، یعنی حدود یک پنجم مردم ایران بیمه نبودند و از نظر کیفیت بیمه نیز اعتراضات زیادی وجود داشت.

حریرچی ادامه داد: قدم نخستین که قرار بود در طرح تحول انجام شود افزایش پوشش بیمه‌ای مردم بود. برای این مهم بنا بود در گام نخست طرح سلامت بیش از پنج میلیون نفر را بیمه کنیم، اما در پوشش بیمه‌ای از ۸۳،۳ درصد به بالای ۹۳.۵ درصد رسیدیم که این یک رکورد جهانی است.

کد مطلب: 73448
زمان انتشار: سه شنبه 4 تیر 1398 - 09:25:17
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 9+4

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده