به روز شده: 9 ساعت و 6 دقیقه قبل
کد مطلب: 73592
زمان انتشار: چهارشنبه 12 تیر 1398 - 09:27:14

تشریح آخرین وضعیت تعمیر و بازسازی مناطق سیل‌زده اهواز

حقوق شهروندی  - فرماندار اهواز گفت: از ۵۱۴ واحد مسکونی که در پساسیل در حاشیه شهر و روستاهای اهواز نیاز به احداث دارند؛ تعداد ۴۸۶ واحد مسکونی احداثی در روستاها و تعداد ۲۸ واحد مسکونی در سطح شهر قرار دارند.

به گزارش میزان، با اشاره به آخرین وضعیت شهرستان اهواز در وضعیت پساسیل اظهار کرد: خسارت‌های کشاورزان در کارگروهی فعال در جلسات هفتگی بررسی می‌شود و پرونده‌ها برای دریافت تسهیلات و وام معرفی می‌شوند. البته برآورد‌های اولیه خسارات وارده به کشاورزان و دامداران مشخص شده است.

وی ادامه داد: هر هفته حدود ۱۵۰ پرونده در کارگروه مربوط به رسیدگی خسارات کشاورزان و دامداران بررسی و پرداخت‌ها شروع می‌شود.

فرماندار اهواز درباره خسارات بخش مسکن و اقدامات صورت گرفته در این بخش نیز یادآور شد: از ۵۱۴ واحد مسکونی که در پساسیل در حاشیه شهر و روستا‌های اهواز نیاز به احداث دارند؛ تعداد ۴۸۶ واحد مسکونی احداثی در روستاها و تعداد ۲۸ واحد مسکونی در سطح شهر قرار دارند.

فرماندار اهواز خاطر نشان کرد: تعداد واحد‌های مسکونی تعمیراتی در روستا‌های اهواز یک هزار ۴۰ واحد و در سطح شهر نیز ۶۹۰ مورد است که مجموعا یک هزار و ۷۳۰ منزل مسکونی نیاز به تعمیر دارد؛ تعمیرات منازل شروع شده است. یک برنامه فشرده برای پایان هر چه سریع‌تر تعمیرات منازل مسکونی طراحی کرده‌ایم تا کارها با سرعت و جدیت بیشتری انجام گیرد.

عالمی نیسی عنوان کرد: در بحث بازسازی زیرساخت‌ها نیاز است تا اعتباراتی کلان به استان خوزستان اختصاص داده شود. در بخش راه، آب و فاضلاب، برق و احداث فضا‌های آموزشی، تسهیلات به صورت کلان تصویب شده است و سهم هر دستگاه اجرایی هم به صورت مجزا مشخص شده است.

فرماندار اهواز با اشاره به مباحث صورت گرفته برای لایروبی رود کارون نیز اظهار داشت: بنا شده لایروبی کارون با حجم هفتصد و ۱۰ هزار متر مکعب آغاز شود خصوصا لایروبی جزایر جدیدی که اخیرا بعد از سیل اخیر احداث شده است.
کد مطلب: 73592
زمان انتشار: چهارشنبه 12 تیر 1398 - 09:27:14
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-1

دیگر مطالب
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده