به روز شده: 20 ساعت و 23 دقیقه قبل
کد مطلب: 73705
زمان انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398 - 13:47:52

امید: ٣٨ هزار روستای بالای ٢٠ خانوار نعمت آب، برق، بهداشت، آموزش و مسائل زیربنایی دارند

حقوق شهروندی  - معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری گفت: از ٣٨ هزار روستای بالای ٢٠ خانوار در کشور، همگی از نعمت آب، برق، بهداشت، آموزش و مسائل زیربنایی کاملاً برخوردارند.

به گزارش میزان، محمد امید امروز و در همایش نکوداشت روز دهیاری‌ها که در تالار وزارت کشور برگزارشد، اظهار کرد: از ٣٨ هزار روستای بالای ٢٠خانوار در کشور، همگی از نعمت آب، برق، بهداشت، آموزش و مسائل زیربنایی کاملا برخوردارند.

وی با بیان اینکه هم اکنون ٩٥درصد روستا‌های کشور از آب آشامیدنی مناسب برخوردارند، افزود: از ٦٠هزار آبادی کشور بالای ٨٥ درصد از نعمت برق برخوردارند.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری با اشاره به دو خدمت ویژه دولت یازدهم و دوازدهم به روستائیان کشور تاکید کرد: یکی از این خدمات در بخش گازرسانی بود که تا قبل از این دولت، گازرسانی ٢٠درصد بوده ولی هم اکنون به بالای ٨٦درصد رسیده است. همچنین در بخش IT و اینترنت پرسرعت، هم اکنون ٩٠درصد روستا‌ها از این موهبت برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه متاسفانه با همه خدمات و امکاناتی که پس از انقلاب به روستا‌ها تخصیص داده شده همچنان شاهد کاهش جمعیت روستایی هستیم، گفت: این روند تاثیرات ناگواری در مجموعه کشور برجای گذاشته است. مهاجرت روستاییان از محل زندگی خود باعث بروز حاشیه نشینی می‌شود که این امر هم آسیب‌هایی مانند اشتغال کاذب، ناهنجاری‌های اجتماعی و عدم کنترل حاشیه شهر‌ها را در بر دارد.

امید تاکید کرد: هنگام پیروزی انقلاب جمعیت روستایی کشور ٢١میلیون نفر بود و ٦٥درصد جمعیت کشور را شامل می‌شد اما هم اکنون همین جمعیت ٢١میلیون نفر روستایی راداریم که ٢٦درصد جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند.

وی با بیان اینکه اشتغال هم اکنون مهمترین دغدغه بخش روستایی است، گفت: ایجاد دهیاری‌ها در رفع مشکلات اشتغال روستایی موثر بوده است. یک اتفاق خوب در این زمینه اینکه از ١٨هزار میلیارد تومان اعتباری که بعد از ایجاد دهیاری‌ها برای روستا‌ها در نظر گرفته شده است بالای ٨٥درصد این مبلغ در طول دولت‌های یازدهم و دوازدهم به سمت استانداری‌ها و دهیاری‌ها روانه و تزریق شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: همچنین مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی که معادل ١٨هزار میلیارد تومان است به ایجاد اشتغال روستایی تخصیص داده شد که تاکنون برای ٨هزار میلیارد تومان آن کارسازی شده و ١٥٠هزار فرصت شغلی در روستا‌ها ایجاد شده است.

امید تصریح کرد: در سال ٩٧ در حدود ٢٥درصد سهم اشتغال کشور به اشتغال روستایی اختصاص یافته که نقطه بسیار خوبی است.

کد مطلب: 73705
زمان انتشار: دوشنبه 17 تیر 1398 - 13:47:52
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+4

دیگر مطالب
گفتگو
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
یک وکیل دادگستری مطرح کرد؛
لزوم پیگیری حقوقی و قضایی رفتارهای غیرانسانی غربی ها
سکینه سادات پاد
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
دبیر کمیسیون علمی، تحقیقاتی و فناوری هیأت دولت:
اقتصاد دانش‌بنیان مبتنی بر پژوهش و تحقیقات است/ تحریم به اقتصاد دانش‌بنیان نمی تواند آسیب بزند
علی محمد فلاح زاده