به روز شده: 2 ساعت و 25 دقیقه قبل
کد مطلب: 73722
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398 - 08:20:18

مسعودی فرید: اشخاصی که مجوز احداث مهد کودک را می‌گیرند حق واگذاری به غیر را ندارند

مسعودی فرید: اشخاصی که مجوز احداث مهد کودک را می‌گیرند حق واگذاری به غیر را ندارند
کودکان  - حبیب‌الله مسعودی فرید گفت: با اشخاصی که مجوز احداث مهد را می‌فروشند، برخورد خواهد شد. مراسم و جشن‌ها در مهد کودک باید مطابق عرف و شرعیات باشد.

به گزارش میزان، حبیب‌الله مسعودی فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی در رابطه با فروش مجوز مهدکودک‌ها توسط اخذ کنندگان این مجوز گفت: رئیس موسسه همواره لازم نیست در مرکز باشد وجود مسئول فنی در مهد کافی است. مسئول فنی کسی است که تمام امور مربوط به مهد از جمله کار‌های فنی، جنبه‌های کیفی و تکنیکی کار، موارد آموزشی، فضای مهد، موضوعات مورد آموزش مربیان و خود مربیان زیر نظر او انجام می‌شود.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی بیان کرد: نظارت بر مهد‌ها توسط همکاران ما انجام می‌شود و در صورت مشاهده تخلف گزارش می‌شود. هر حادثه‌ای که در مهد کودک اتفاق بیافتد، مسئول فنی، مدیر مهد کودک و شخصی که جواز مهد کودک را گرفته است باید پاسخگو باشد.

اشخاصی که مجوز احداث مهد کودک را می‌گیرند، حق واگذاری به غیر را ندارند

وی در توضیح این مورد که اشخاص مجوز احداث مهد را می‌فروشند گفت: اگر چنین مسئله‌ای مشخص شود، با شخص خاطی حتما برخورد خواهد شد، اشخاصی که این مجوز را می‌گیرند حق واگذاری به غیر را ندارند.

 هر اتفاقی بیافتد شخص گیرنده جواز باید پاسخگو باشد

حبیب الله مسعودی فرید تصریح کرد: اگر هر اتفاقی بیافتد شخص گیرنده جواز باید پاسخگو باشد مانند کسی که ماشین خود را در اختیار شخصی قرار داده است وشخص با آن ماشین تصادف می‌کند، قانون شخص صاحب ماشین را مسئول می‌داند.

وی گفت: سامانه ثبت تخلفات در بهزیستی  ۳۰۰۰۰۱۲۳۳۳ است. هرگونه شکایت از طرف والدین در این سامانه ثبت خواهد شد. شکایات به طور روزانه در این سامانه رصد می‌شود و اگر نیاز به مداخله باشد،همکاران ما وارد عمل می‌شوند. در هر استان افراد می‌توانند در موارد اورژانسی به استان بهزیستی خودشان مراجعه کنند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به ممنوعیت برگزاری جشن‌ها و مراسم‌های غیرمتعارف در مهد‌های کودک گفت: دستورالعمل برگزاری هر نوع مراسم و جشن در مهد‌های کودک در اختیار مدیران این مراکز قرار دارد و رعایت آن الزامی است.

مراسم و جشن‌ها در مهد کودک باید مطابق عرف و شرعیات باشد

وی در پایان گفت: تمام مهد کودک‌ها با رعایت قوانین و مقررات و برای کودکان خودشان می‌توانند جشن‌هایی را برگزار کنند. این مراسم و جشن‌ها در مهد کودک باید مطابق عرف و شرعیات باشد و این موارد جزء قوانین بهزیستی هستند که هر کسی که مجوز احداث مهد کودک را دریافت کرده است، باید آن‌ها را رعایت کند.

کد مطلب: 73722
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398 - 08:20:18
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-4

دیگر مطالب