به روز شده: 14 ساعت و 27 دقیقه قبل
کد مطلب: 73738
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398 - 12:27:19

اعتماد آمریکایی‌ها به کلیسا و دین به کمترین میزان رسیده‌ است

اعتماد آمریکایی‌ها به کلیسا و دین به کمترین میزان رسیده‌ است
حقوق بشر  > جهان  - یک نظرسنجی که اخیراً صورت گرفته، نشان می‌دهد که رسوایی‌های کلیسا از جمله رسوایی‌های جنسی کشیش‌های کاتولیک موجب شده اعتماد شهروندان آمریکایی به دین به پایین‌ترین حد خود در ۴۵ سال اخیر برسد.


به گزارش ایسنا، شرکت نظرسنجی گالوپ در بیانیه‌ای اظهار کرد: اعتماد آمریکایی‌ها به کلیسا و دین سازمان‌یافته همچنان رو به کاهش است و تنها ۳۶ درصد از مردم اعتمادی قابل توجه به دین دارند که رکورد جدیدی را در کاهش این اعتماد ثبت می‌کند.
این نظرسنجی که از سوم تا یازدهم ژوئن صورت گرفته، از شرکت‌کنندگان درباره اعتمادشان به دین سازمان‌یافته و ۱۵ نهاد دینی از جمله کلیسا سوال کرده است.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، در بیانیه شرکت گالوپ آمده است، نابودی دیدگاه آمریکایی‌ها درباره دین و مسائل دینی از زمانی آغاز شد که رسوایی‌های جنسی یک مبلغ دینی تلویزیونی در دهه ۱۹۸۰ میلادی آغاز شد اما اعتماد مردم به نهادهای دینی تا سال ۲۰۰۱ در نظرسنجی‌های گالوپ همچنان بالا بوده است.

طبق این بیانیه، پس از آنکه روزنامه "بوستون گلاب" در سال ۲۰۰۲ افشا کرد که رهبران کلیسای کاتولیک ضمن مطلع بودن از سوء استفاده‌های جنسی کشیش‌ها، در واکنش به آنان اقدامی جدی صورت نداده‌اند، اعتماد مردم به سرعت به ۴۵ درصد کاهش یافت اما سپس بار دیگر به ۵۰ درصد بازگشت.

با این حال از سال ۲۰۱۰ اعتماد مردم به دین کاهشی پیوسته داشته و از ۵۲ درصد به ۳۶ در تازه‌ترین نظرسنجی صورت گرفته رسیده است.

شرکت گالوپ از سال ۱۹۷۴ این نظرسنجی را پیگیری می‌کند.

 

 

کلید واژه: حقوق بشر آمریکا
کد مطلب: 73738
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398 - 12:27:19
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 7-2

دیگر مطالب