به روز شده: 13 ساعت و 9 دقیقه قبل
کد مطلب: 73741
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398 - 12:32:51

تل‌آویو همچنان ناآرام است

تل‌آویو همچنان ناآرام است
حقوق بشر  > جهان  - مهاجران اتیوپی مجددا در تل‌آویو و شهرهای دیگر اراضی اشغالی علیه نژادپرستی صهیونیست‌ها تظاهرات کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت عبری‌زبان "واللا"، مهاجران یهودی اتیوپی (موسوم به فلاشا) ساکن در اراضی اشغالی پس از بیش از یک هفته از کشته شدن سلمون تکا، جوان اتیوپیایی که به دست نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی کشته شد، در تعدادی از مناطق اراضی اشغالی راهپیمایی کردند که بارزترین آن راهپیمایی زنان در میدان "رابین" واقع در تل‌آویو بود.

در این تظاهرات پلیس شش تظاهرکننده را در نتالیا و دو تن دیگر را بتاح تکفا به ادعای شروع به اقدامات خشونت‌آمیز بازداشت کرد.

در پی کشته شدن سلمون تکا، جوان ۱۸ ساله اتیوپیایی که دارای تابعیت اسرائیلی بود و به ضرب گلوله یک نیروی پلیس رژیم صهیونیستی کشته شد، تمامی مناطق مختلف اراضی اشغالی شاهد اعتراضات گسترده است.

یکی از شرکت‌کنندگان در راهپیمایی تل‌آویو تاکید کرد: اتیوپی‌ها دشمن نیستند و آنها هرگز به کسی اجازه نخواهند داد که فرزندان‌شان را آزار و اذیت کنند.

تنظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آنها نوشته شده بود که آنها نمی‌خواهند قربانیان بعدی نژادپرستی و خشونت پلیس رژیم صهیونیستی باشند.

در پایان تظاهرات "یونی ساکیبا" از برگزار کنندگان این تظاهرات در سخنانی گفت: اتیوپیایی‌ها به خاطر حق و حقوقشان تظاهرات می‌کنند.

وی تاکید کرد: مهاجران اتیوپیایی از حق آموزش برخوردار نیستند، با آنها با عدالت رفتار نمی‌شود، مورد پذیرش جامعه یهودی قرار نگرفته‌اند و کرامتشان حفظ نمی‌شود.

در پایان تظاهرات شرکت کنندگان به احترام روح تیکا یک دقیقه سکوت کردند.

یهودیان فلاشا به قومی یهودی اطلاق می‌شود که سابقاً در کشور اتیوپی زندگی می‌کردند ولی اکنون به اراضی اشغالی مهاجرت کرده‌اند.

کد مطلب: 73741
زمان انتشار: سه شنبه 18 تیر 1398 - 12:32:51
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 5+1

دیگر مطالب