به روز شده: 12 ساعت و 20 دقیقه قبل
کد مطلب: 73802
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1398 - 08:39:48

کنگره آمریکا اختیار حمله نظامی را از ترامپ گرفت

کنگره آمریکا اختیار حمله نظامی را از ترامپ گرفت
حقوق بشر  > جهان  - نمایندگان دو حزب در کنگره در بیانیه ای اعلام کردند این کشور از جنگ های بی پایان خسته شده است و نیاز به جنگ دیگری در خاورمیانه ندارد.

به گزارش صدا و سیما به نقل از روزنامه نیویورک تایمز، مجلس نمایندگان آمریکا روز جمعه با تصویب یک طرح دو حزبی که از رئیس جمهور می خواهد قبل از استفاده نیروی نظامی علیه تهران تایید کنگره را بگیرد، به گرفتن توانایی رئیس جمهور ترامپ برای حمله نظامی به ایران رای داد.
251 رای به این طرح در برابر 170 رای نشان دهنده تمایل نمایندگان برای پس گرفتن اختیار واگذار شده درباره جنگ و صلح از قوه مجریه است. این خواسته نمایندگان با توجه به افزایش تنش ها با ایران افزایش یافته است. این همچنین نشان دهنده بیزاری هر دو حزب از جنگ بعد از 17 سال مناقشه در خاورمیانه است.27 جمهوریخواه به این طرح پیوستند اما هفت دموکرات به آن رای ندادند.
این رای دو حزبی با رهبری رو خانا نماینده دمکرات کالیفرنیا و مت گیتس نماینده جمهوریخواه فلوریدا انجام شد. نمایندگان دو حزب در کنگره در هنگام تصویب این طرح با صدور بیانیه ای اعلام کردند این کشور از جنگ های بی پایان خسته شده است و نیاز به جنگ دیگری در خاورمیانه ندارد.
گیتس با اشاره به عطش برخی از جمهوریخواهان برای جنگ گفت: اجازه دهید آنها مجوز استفاده از نیروی نظامی علیه ایران را از اینجا بگیرند. اجازه دهید آنها این مسئله را با کنگره و مردم آمریکا در میان گذارند.

کد مطلب: 73802
زمان انتشار: شنبه 22 تیر 1398 - 08:39:48
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8+2

دیگر مطالب
گفتگو
قدردانی  ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
رئیس فراکسیون زنان در گفتگو با ستاد حقوق بشر مطرح کرد:
قدردانی ۱۱۴ کشور در«یو پی‌ آر» از اقدامات حقوق بشری ایران / توجه اعضا به ارتقا جایگاه زنان در ایران
فریده اولاد قباد