به روز شده: 10 ساعت و 50 دقیقه قبل
کد مطلب: 73900
زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1398 - 09:37:56

معرفی ۴ محکوم رباخواری در آبیک به دادگاه اصل ۴۹

قوه قضائیه  - دادستان آبیک گفت: ۴ نفر از اشخاصی که جرم ربا خواری آن‌ها از طریق رسیدگی محاکم کیفری صالح اثبات شده است، جهت برخورد قانونی در راستای اجرای مقررات به دادگاه رسیدگی به پرونده‌های اصل ۴۹ قانون اساسی معرفی شدند.

به گزارش میزان، داود قلعه قوند رئیس دادگستری شهرستان آبیک ضمن اشاره به اینکه هدف حکومت اسلامی بر پا داشتن حق و دفع باطل و اجرای احکام و حدود الهی در مقام قضاوت و داوری است، گفت: این قصد جز با وجود دستگاه قضایی عدالت محور، مستقل، مقتدر، قاطع، استوار که با کمال دقت و احتیاط و پرهیز از لغزش و انحراف ضامن اجرای مقررات الهی با شد؛ قابل تصور نیست.

وی ادامه داد: جهت برخورد موثر و مناسب با عوامل و عناصر این پدیده شوم اجتماعی که روحیه کار و تلاش را از جامعه اسلامی سلب می‌کنند، اموال ناشی از ربا به نفع بیت المال مصادره می‌گردد تا کسی جسارت اخذ ربا در جامعه اسلامی نداشته باشد.

قلعه قوند تصریح کرد: به همین منظور ۴ نفر از اشخاصی که جرم ربا خواری آن‌ها از طریق رسیدگی محاکم کیفری صالح اثبات گردیده و آراء محکومیت آنان نیز به قطعیت رسیده جهت برخورد قانونی در راستای اجرای مقررات به دادگاه رسیدگی به پرونده‌های اصل ۴۹ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران معرفی می‌گردند.

لازم به ذکر است، مطابق اصل ۴۹ قانون اساسی دولت موظف است ثروت‌های ناشی از ربا، غصب، رشوه، اختلاس، سرقت، قمار، سوء استفاده از موقوفات، سوء استفاده از مقاطعه‌کاری‌ها و معاملات دولتی، فروش زمین‌های موات و مباحات اصلی، دایرکردن اماکن فساد و سایر موارد غیرمشروع را گرفته و به صاحب حق رد کند و در صورت معلوم نبودن او به بیت‌المال بدهد.

کد مطلب: 73900
زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1398 - 09:37:56
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 6-3

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری