به روز شده: 10 ساعت و 15 دقیقه قبل
کد مطلب: 73905
زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1398 - 10:51:41

ریشه عداوت با عدلیه

قوه قضائیه  - حسام الدین برومند

موضوع هجمه‌ها و تخریب‌ها علیه قوه قضاییه از سوی دشمنان و رسانه‌های ضدانقلاب، بیگانه و معاند همواره در قالب سناریو‌ها و تاکتیک‌های رسانه‌ای و جنگ روانی در دستور کار بوده است و مساله جدیدی نیست. اما آنچه که موضوع این یادداشت است و می کوشد تا بصورت مصداقی و بر اساس کدها و نمونه های مستند به آن بپردازد واکاوی ریشه خصومت ها و عداوت ها با دستگاه قضا در جمهوری اسلامی است.
این موضوع ، نکته ای است که اخیرا در دیداررییس قوه قضاییه کشورمان با "فائق زیدان" رییس شورای عالی قضایی عراق نیز مورد توجه قرار گرفت و آیت الله رییسی از مساله مهمی پرده برداشت:  "ما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به فرموده امام خمینی (ره) و امام خامنه ای، تمام رسیدگی هایمان بر اساس فقه و آموزه های دینی است؛ به نحوی که دادگستری ما امروز مبتنی بر فقه و حقوق اسلامی است. بسیاری از دشمنی های دشمنان با ما نیز به خاطر همین عمل کردن به احکام اسلام است و ما معتقدیم نجات انسان ها در گرو اجرای احکام اسلامی است." در این باره گفتنی هایی هست.
1. رصد آشکار مواضع و تحرکات مدعیان حقوق بشر، رسانه های بیگانه و اپوزیسیون  و تا حلقه ای از لیبرال مسلک ها و سکولارها، به وضح نشان می دهد که مشکل آنها با دستگاه قضا در جمهوری اسلامی پیش و بیش از هر مساله ای به قوانین اسلامی باز می گردد و برای همین است که فرمان حمله علیه فقه و احکام  اسلامی و بالطبع آراء قضایی صادر می کنند. در اینجا می توان نمونه هایی را به عنوان مصادیقی روشن و غیرقابل انکار ذکر کرد. 
یکی از این نمونه ها، اقدام چند وقت پیش تشکل موسوم به دیده بان حقوق بشر است که به بهانه پروژه دختران خیابان انقلاب، به موضوع حجاب حمله ور شده و قوانین و آموزه های اسلامی در خصوص حجاب را ناقض حقوق بشر جا زد! طرفه آنکه اگر دستگاه قضا هم طبق قوانین موضوعه کشور به موضوع بدحجابی ورود نماید مورد هجمه و حمله قرار می گیرد. خب! ریشه این عداوت با دستگاه قضا به کجا باز می گردد؟ 
مصادیق و نمونه ها به  فراوان است . یکی دیگر از این موارد حمله چندی پیش شبکه بی بی سی فارسی است که به بهانه بررسی یک پرونده در خصوص مجازات "قسامه" ( سوگند خوردن درباره قتل در شرایط خاص) در قانون مجازات اسلامی، تلاش کرد مجازات های اسلامی را زیر سوال ببرد و به مخاطب القاء نماید که این مجازات های اسلامی خلاف مجازات های به اصطلاح استاندارد و عرف جهانی است.
نمونه دیگر؛ تحرکات  سازمان موسوم به عفو بین الملل است.  این سازمان با حمله به اجرای قوانین اسلامی در ایران، اولا؛ کشورمان را به نقض حقوق بشر متهم کرد و ثانیا؛ در اقدامی از سر خصومت و عداوت ، این نسخه را پیچیده بود:" ایران باید نظام قضایی خود را با قوانین و استانداردهای جهانی حقوق بشر ترمیم کند!" 
نمونه بعدی گزارش های گزارشگران ویژه در امور حقوق بشر ایران است که صریحا و بدون اینکه ملاحظه ای داشته باشند ایران را به نقض حقوق بشر متهم می کنند چون به اجرای قوانین اسلامی مقید بوده است. به عنوان مثال "احمد شهید" گزارشگر وقت حقوق بشر در امور ایران ، در گزارش های خود به قانون ارث و قانون قصاص  متعرض شده و کشورمان را به دلیل عمل به احکام اسلامی، ناقض حقوق بشر دانسته بود؛ رویه ای که بعد از او از سوی عاصمه جهانگیر و جاوید رحمان (گزارشگران بعدی حقوق بشر د رامور ایران) دنبال و پیگیری شد!
2. جای کمترین تردیدی وجود ندارد که اگر قوانین اسلامی از نظام قانون گذاری ایران حذف شود؛ هجمه ها و حملات و فضاسازی ها علیه دستگاه قضایی متوقف خواهد شد. دشمنان  با ابزار و بوق های رسانه ای خودشان، فقه و حقوق اسلامی را نشانه گرفته اند و هدف آنها به چالش کشیدن مقررات اسلامی و فقه زدایی از ایران اسلامی است. بنابراین مشکل دشمن و دار و دسته حقوق بشری و رسانه ای آن با ایران امروز،" ایران اسلامی" است که جلوه بارزآن در قضا و عدالت اسلامی است.در این راستا؛ دشمن تلاش می کند از پروژه نفوذ و بسترسازی برای سکولار کردن سیستم و احکام قضایی بهره ببرد که باید مراقب بود و بیشتر از گذشته به عمق عداوت و خصومت آنها با احکام و قوانین اسلامی پی برد و از سوی دیگر؛ باید پشت پرده جریان هایی که در داخل با ژست دگر اندیشی می کوشند تفاسیر انحرافی از واقعیت حمله دشمن به قوانین اسلامی ارایه بدهند و آنها را به مخاطب جا بزنند!، بر ملاکرد.

منبع: حمایت

کد مطلب: 73905
زمان انتشار: چهارشنبه 26 تیر 1398 - 10:51:41
نظرات
هیچ نظری درباره این مطلب تا کنون به ثبت نرسیده است.
فرم ارسال نظر

نام (اختیاری)

پست الکترونیک (اختیاری)  

آدرس وب سایت یا وبلاگ

نظر شما  

لطفا حاصل عبارت را در باکس مقابل وارد نمایید:

 = 8-2

دیگر مطالب
یادداشت
تلگرام؛ گوساله سامری
تلگرام؛ گوساله سامری
حجت الاسلام و المسلمین شهریاری
واقعیت ها
واقعیت ها
حسام الدین برومند
مدرس، تاریخ و عدلّیه
مدرس، تاریخ و عدلّیه
سیدمحمد میرزمانی
گفتگو
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
رئیس دانشگاه علوم قضایی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر؛
دانشگاه علوم قضایی یکی ازمهمترین دستاوردهای انقلاب اسلامی است/ پیشنهاد تأسیس مرکز آموزش مدیران قضایی
محمد جواد شریعت باقری